V sobotu 4. května se sejdou studenti středních škol, aby za materiální podpory Technických služeb MOaP pomohli uklidit některé znečištěné lokality našeho městského obvodu. Nad akcí převzala záštitu starostka Zuzana Ožanová.
 
Vajglobraní začne v 11 hodin. Sraz je ve vestibulu Matičního gymnázia Ostrava (MGO), jehož student Jan Šmíd je organizátorem této dobrovolnické úklidové akce. Technické služby MOaP účastníky akce vybaví pytli na odpadky a rukavicemi a studenti se poté vydají do vybraných lokalit v centru. Budou uklízet například v prostorách Černé louky, v Husově a Bezručově sadu a na dalších místech Moravské Ostravy.

„Vajglobraní jsme poprvé uskutečnili v srpnu 2018, kdy jsme s partou kamarádů usoudili, že není důvod, aby byl na místech, kam po škole chodíme sedávat, nepořádek. Nakoupili jsme rukavice a pytle a obešli jsme centrum, nábřeží a výstaviště. Všichni jsme si ten den užili, navzdory tomu jak nepopulární kratochvíle uklízení je,“ říká iniciátor akce Honza Šmíd, student 6. ročníku MGO.

„Jakmile se v březnu začalo oteplovat, ozvali se mi kamarádi, zda to letos nezopakujeme, a já se pustil do plánování. Tentokrát jsme ale za podpory ředitele Matičního gymnázia a obvodní radnice našli daleko více účastníků,“ dodává.  „Nejde jen o to uklidit, ale hlavně ukázat, jak jednoduché je udělat něco, co má smysl. Mně a lidem, které znám, na stavu ulic města, v němž trávíme naše životy, záleží."

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in