Prázdninové jízdy historickým trolejbusem

Jak se po moravskoslezské metropoli kdysi cestovalo hromadnou dopravou, si mohou lidé vyzkoušet o prázdninách hned třikrát. První prázdninová jízda historickým trolejbusem bude už v sobotu, další jízdy pak budou 26. července a 16. srpna. Historický trolejbus pojede po trase Hlavní nádraží, Sad Boženy Němcové, Nová radnice, Most pionýrů, Zoo a zpět. Z hlavního nádraží budou trolejbusy vyjíždět od 9.25 každou hodinu až do 16.25. Ze zastávky Zoo budou vozy vyjíždět od 9.56 každou hodinu až do 16.56. Jízdné se hradí přímo u průvodčího ve voze dospělí zaplatí třicet korun, děti polovic. 

Víkendy v Malém světě techniky

V malém Světě techniky a jeho herně U6 v Dolních Vítkovicích oslavili narozeniny Julesa Verna.

Prázdninové víkendy v U6 budou pořádně nabité. Malý svět techniky U6 nabízí nově každou sobotu nejmenším klukům a holčičkám pásmo tradičních českých pohádek. Neděle jsou již tradičně věnovány seriálu doprovodných programů Zábavná a kreativní věda. „Každou sobotu bude na návštěvníky Malého světa techniky U6 čekat maňáskové divadélko, které je zavede od her na exponátech přímo do pohádkového světa," vysvětluje Šárka Želinská, vedoucí U6. Premiéra programu se koná již v sobotu a na přeskáčku se představí hned dvě pohádky. „Perníkovou chaloupku bude střídat pohádka Boudo, budko. Pokud jste již pohádkovým létům odrostli a zajímají vás raději auta a motory, určitě si nenechejte ujít v tuto neděli doprovodný program v U6, O zvědavém Embéčku aneb Hledá se škodovácká rodina. Je to veselé a dobrodružné povídání o tom, že i plechové auto může mít svůj příběh.

Porubská centra nabízí bohatý program

Turnaje v kuželkách, ping-pongu či minigolfu jsou připraveny v porubských centrech volného času v ulici Otakara Jeremiáše a Vietnamské pro všechny děti, které prázdniny nebo jejich část tráví ve městě. V červenci i srpnu se mohou malí návštěvníci těšit na bohatý program. V areálu Centra volného času v ulici O. Jeremiáše mohou lidé využít grily, posedět v altánu s lavičkami a zahrát si minigolf. „Centra nabízejí široké možnosti vyžití i v případě nepříznivého počasí. Ve vnitřních prostorách je k dispozici internet, stolní tenis, stolní fotbal, kulečník, šipky či společenské hry," řekl mluvčí porubské radnice Martin Otipka. Centrum volného času ve Vietnamské ulici je otevřeno denně od 9 do 19.30 hodin, Centrum volného času v ulici Otakara Jeremiáše mohou lidé navštívit od 9.30 do 18.30 hodin.

Skleníky v zoo

Vanda

O víkendu se návštěvníkům ostravské zoologické zahrady opět otevřou pěstební skleníky. A co je v nich aktuálně zajímavého k vidění? Je to například bohatě kvetoucí kávovník, jehož květy navíc velmi intenzivně voní, nebo rostliny se zvláštními jmény jako tupoušek, vanda či martej. Prohlídky se budou konat v sobotu a v neděli od 11, 13 a 15 hodin. Zájemci nechť čekají u vstupu do zoo, kde si je vyzvedne průvodce. Upozorňujeme, že návštěva skleníků je možná pouze s průvodcem. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně vstupenky do zoo. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na telefonním čísle 596 241 269. 

V areálu Miniuni je nová stálá expozice

Od dnešního dne je ve světě miniatur na Černé louce připravena pro návštěvníky nová expozice. Na výstavě s názvem Po stopách železničáře si na své přijdou nejen milovníci vlaků a železniční dopravy. Těšit se mohou na ukázky historického drážního zařízení, signalizačního zařízení, kancelář výpravčího, staré jízdní dokumenty jízdenky, dobové uniformy a čepice a mnoho dalšího. Prázdninová otevírací doba je od 9 do 20 hodin. Dospělí zaplatí za vstupné 70 korun, děti a důchodci 40 korun. Rodinné vstupné stojí 170 korun.

Pivní slavnosti u jezera

U místního jezera bude mít v pátek i v sobotu hlavní roli pivo. Oblíbený mok představí na Štěrkovně žíznivým návštěvníkům jedenadvacet malých a středních pivovarů se čtyřiceti druhy piv. Některé produkty jsou už zavedené a jiné budou mít premiéru. Specialitou, uvařenou právě pro letošní ročník, bude konopné pivo. Kromě orosených sklenic nabídnou pořadatelé návštěvníkům řadu koncertů. Hlučínské pivní slavnosti patří do projektu Hlučínské hudební léto. (jih)

Po loučce zatepou kopyta

Pony klub pořádá v sobotu u Čujkova mlýna závody spřežení. Od 13 hodin předvedou vozatajové návštěvníkům své umění v ovládání koňského spřežení. Soutěžní disciplíny budou kromě rychlosti zaměřené také na obratnost při zdolávání překážek, a to slibuje hodně napínavou podívanou. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili i zajímavý doprovodný program.