Mohou vyrazit například bobovat nebo stavět sněhuláky, a pokud mají volno i rodiče, tak vyjet lyžovat do hor.

Zimní radovánky zpříjemní dětem i slunečné počasí, které by se v Ostravě mělo od úterka objevit. Školáci by si sněhu měli užít nejvíce právě v těchto dnech, jelikož se sníh ve městě dlouho neudrží.

Během následujícího týdne budou panovat teploty spíše kolem nuly. Sněžit by podle předpovědi mělo znovu až o víkendu.

Ilustrační snímek z tábora.
Jarní prázdniny jsou za dveřmi. Nejlépe na tom bude Ostrava! Co nabídne dětem?

KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN NA OSTRAVSKU?

Jarní prázdniny v Zoo Ostrava

Kdo se chystá během jarních prázdnin navštívit ostravskou zoo, může se těšit i na doprovodný program (zájemci mohou například přikrmit volně žijící ptáky) za mimosezónní vstupné. Kromě prohlídky zoologických expozic lze také zavítat i do výukového centra, které je v pracovní dny od 12 do 14 hod. mimořádně otevřeno pro veřejnost. V prostorách výukového centra se nachází pestrá sbírka nejrůznějších preparátů (dermoplastů, lebek, zubů ad.), které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy nebo na tzv. dotykových stolech. K vidění je zde např. kostra želvy, lebka tygra nebo velrybí obratel. Celou řadu preparátů je možné si nejen prohlédnout, ale i osahat a potěžkat, např. hroší zub, parohy největšího jelena světa, stehenní kost slona ad. Otevřeno bude po dobu jarních prázdnin všech okresů v kraji.

Na Hromnice o hodinu více S prodlužujícími se dny se prodloužila i otvírací doba zoo – od února je zde možno pobýt od 9 do 17 hod. Pokladny a pavilony se zavírají o hodinu dříve. Až do konce března mohou lidé využít i mimosezónní vstupné, které je 30 Kč levnější než během hlavní sezóny. Dospělí návštěvníci tak zaplatí 80,- Kč, děti od 3 do 15 let, studenti, senioři či držitelé průkazů ZTP a ZTP/P starší 15 let pak 50,- Kč - více na www.zoo-ostrava.cz.

Vstup pro děti zdarma  

Prázdninový dárek připravil pro děti do 18 let Dům kultury města Ostravy na pátek 8. února 2019. V doprovodu rodičů nebo prarodičů, kteří budou mít platnou vstupenku, budou moci zdarma navštívit divadelní představení Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ . Začátek je v 19 hodin, představení je vhodné pro děti od 10 let. Vstupenky 1 + 1 zdarma lze zakoupit pouze na pokladně DKMO nebo rezervovat telefonicky na čísle 597 489 111 - více na www.dkmoas.cz.

Výlet do Beskyd

Až do 10. února se prodloužil termín, do kdy je možné prohlédnout si ledové sochy na Pustevnách. Vstup je zdarma, otevírací doba stanů se sochami je denně od 8.30 do 16.30. Návštěvníkům se také nabízí možnost projít se nově otevřenou stezkou v korunách stromů.

Zdroj: Deník/Adam Knesl
Stezka Valaška pod vrcholem Tanečnice na Pustevnách v Beskydech na snímcích z 11. ledna 2019.
OBRAZEM: Stezka zavede návštěvníky Pusteven až nad koruny stromů

Galerie umění se otevře pro děti

Galerie výtvarného umění v Ostravě pořádá v sobotu 9. února od 15 do 18 hodin otevřené dílny pro rodiče s dětmi, během kterých si zejména malí návštěvníci vyzkouší různé výtvarné techniky. Budou tvořit, kreslit, malovat, bavit se i fantazírovat. A rodiče budou mít na výběr - buď tvořit s nimi, nebo si zatím prohlédnout například výstavu Deset / současné německé umění ze sbírky Adam Gallery, která nabízí sondu do německého umění 21. století. Pro účast na otevřených dílnách není nutná rezervace, vstupné pro děti činí 30 korun, rodiče neplatí.

Za sopkami do Ostravského muzea

Jedinečnou možnost seznámit se s výbušnou historií Moravy a Slezska mají v těchto dnech návštěvníci Ostravského muzea. Od začátku ledna do 3. března je zde k vidění výstava Sopky v geologické historii Moravy a Slezska, která přináší důkazy o tom, že i na zdejší krajinu se kdysi vylévala žhavá láva, krátery četných sopek vyvrhovaly sopečné pumy, mračna ohnivého popela a z úbočí se valily smrtící bahnotoky. První část výstavy se zabývá sopkami jako velmi nápadným a často dramatickým projevem vnitřní energie Země, druhá mapuje výskyty sopečných hornin v různých geologických obdobích. O víkendu je Ostravské muzeum otevřeno v sobotu od 9 do 13, v neděli od 13 do 17 hodin. Poslední vstup je 30 minut před uzavírací dobou.

Ilustrační snímek.
Na sjezdovkách se objeví policisté na lyžích
Ilustrační foto.
I deváťáci v kraji se rozhodují, na jakou školu se přihlásí. Přibyly nové obory