VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy na víkend

Ostrava - Opět vám přinášíme tipy na některé akce pořádané o víkendu v Ostravě a okolí.

13.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Pustevny o víkendu ovládne Sněhové království

Již počtrnácté se na Pustevny vrací tradiční Sněhové království. Letošní ročník opět nabídne soutěž ve stavění soch ze sněhu a ledu, jako vždy je připraven bohatý doprovodný program a jedna novinka.

Ojedinělá akce na Pustevnách začala již v úterý a ve středu navážkou a přípravou sněhu a ledu. V hlavní soutěži budou i letos tři sochy sněhové a osm ledových. Velké finále proběhne ve dnech 14. a 15. ledna. „Nápad přišel těsně po mých studiích na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze. Studovala jsem v ateliéru profesora Šeráka, který se pravidelně účastnil podobných akcí ve světě. Mě to natolik zaujalo, že jsem si chtěla vyzkoušet, co to obnáší, a tak jsme se s manželem rozhodli, že uspořádáme sochařské symposium v naší republice,“ řekla o vzniku akce organizátorka Dagmar Hrabalová.

Stejně jako loni i letos chtějí být organizátoři připraveni na teplé počasí. Původně sněhové sochy jej totiž snášely špatně. Po premiéře soch z ledu bude jejich počet navýšen na úkor sněhových. „Pro letošní rok máme úplnou novinku, a to je speciální sochařská soutěž pro děti ze základních škol a základních uměleckých škol, kteráse uskuteční o týden později,“ prozradila Hrabalová.

Výtvory zhodnotí odborná porota, výtvarníci mezi sebou a také diváci. Vyhlášení výsledků bude v neděli ve 14 hodin. Akce dosahuje parametrů srovnatelných se světovými středisky, jako jsou ve Valoire ve Francii, Breckenrige Colorado v USA a podobně. „Chtěli bychom využít zájmu veřejnosti a zvýšit prestiž sochařského oboru a výtvarného umění vůbec,“ shrnul hlavní cíle organizátor Miroslav Hrabal.

Kromě soch bude i tentokrát na Pustevnách v Beskydech připraven zajímavý program se soutěžemi. Návštěvnost očekávají organizátoři přes deset tisíc lidí v průběhu celého víkendu.

Na hradě je k vidění Pohádková výstava

Anděl Páně, Lotrando a Zubejda, Zlatovláska, Rumplcimpr-campr, O princezně, která ráčkovala, Krkonošská pohádka, Sedmero krkavců nebo Kouzla králů. To je jen krátký výčet televizních pohádek, které si budou moci připomenout Ostravané prostřednictvím nové výstavy Zpátky do pohádky. Ta bude k vidění odsoboty v galerii Slezskoostravského hradu a nabídne nejenom ukázky kostýmů, ale i rekvizit a kulis.

„Holčičky se mohou těšit na kostýmy princezen a princů, královen nebo králů, kluci například na loupežníka, čarodějnici, Krakonoše a mnohé další. Právě Krkonošské pohádky jsou tahákem výstavy, jsou totiž jediným hraným večerníčkem a patří k těm nejoblíbenějším. Výstava bude doplněná projekcí, v rámci které si děti mohou připomenout herce, kostýmy a známé písničky,“ doplnila za organizátory Jana Kyzeková.

Výstava potrvá do 29. února, otevírací doba Slezskoostravského hradu je od 10 do 18 hodin. Vstupné je pro dospělé 70 korun, děti, důchodci, studenti a ZTP zaplatí 40 korun.

Aquaburza pro chovatele rybiček

V menze Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava se zítra uskuteční v době od 8 do 12 hodin tradiční aquaburza. Ke koupi zde budou nejrůznější druhy akvarijních ryb, ale také akvarijní potřeby, literatura a přírodniny. Vstupné je 30 korun, děti, studenti a senioři zaplatí polovic. Děti do patnácti let mají v doprovodu rodičů vstup zdarma.

Dny zdravého hubnutí v Akordu obohatí i přednáška Petra Havlíčka

Dny zdravého hubnutí je název prvního ročníku výstavy, kterou společně s Agenturou Expo pořádá Dům kultury Akord v Ostravě-Zábřehu. Ve dnech 14. a 15. ledna se zde budou prezentovat nejrůznější firmy z oblasti zdravého životního stylu. Zájemci se budou moci setkat s odborníky, ale například také mediálně známými osobnostmi. Třeba Petr Havlíček zde bude mít besedu a autogramiádu knihy Jídlo jako životní styl. Pro ženy je připravena beseda na téma Proměna. O skladbě potravin, biorytmech, stravě a hubnutí s Kneippovou metodou bude hovořit autorka šesti knih o tarotu a zdraví Renata Herber. Projekt také poskytne návštěvníkům cvičení, módní přehlídky a účesové show. Více informací na www.hubnu.eu.

VE VÍRU PLESOVÉ ZÁBAVY

Klimkovice: Zahrádkáři budou „plesat“

V Klimkovicích v místní sokolovně sev sobotuuskuteční tradiční ples zahrádkářů. Začátek je v 19 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na hudbu, tombolu i taneční vystoupení. Vstupné je 150 korun.

Frýdek-Místek: Reprezentační ples bude s Nagym

Reprezentační ples města Frýdek-Místek se chystá na sobotu. Místem konání bude od 19 hodin Národní dům. Návštěvníci plesu se mohou těšit na bohatý program, který začne ve 20 hodin. K tanci bude hrát Symfonický orchestr Frýdek--Místek a swingový orchestr Zatrestband. V průběhu večera vystoupí Peter Nagy. Scénický tanec předvede taneční skupina D--Company. Pro ty, které už hudba a tanec unaví, pořadatelé přichystali vystoupení mága a iluzionisty Zdeňka Bradáče, držitele pětadvaceti Guinnessových rekordů. Moderátorského mikrofonu se ujme Miss České republiky 2004 Jana Doleželová. Program nebude probíhat pouze v hlavním sále Národního domu. Na vedlejší scéně bude v zasedacím sále hrát cimbálová muzika Satina, ABBA revial a DJ Petr Klega.

Neděle

V Divadle loutek vesele na biblické téma

S novinkou v programové nabídce přichází ostravské Divadlo loutek. Představení s názvem Tři tučňáci na arše nabídne v neděli 15. ledna veselé a napínavé dobrodružství tří rozpustilých tučňáků při potopě světa. Divadelní hra německého autora vtipnou formou líčí dětem jeden z příběhů Starého zákona záchranu druhů na Noemově arše a nastiňuje základní otázky víry. O tom, zda Bůh je, či není, se v ní dohadují tučňáci, kteří řeší ještě naléhavější problém: jak zachránit třetího, když na archu mohou pouze páry. Samozřejmě najdou způsob, jak na ni dostat i přebývajícího kamaráda. Tučňáci na arše slavili úspěchy na jevištích řady evropských zemí a nyní dopluli i do Ostravy. Představení, které je určené dětem od šesti let, se hraje ve dvou časech, a to v 10 a v 15 hodin a kromě herců účinkují také zvířátka ze Zoo Ostrava.

Šmoulí karneval

Klaun Hopsalín se těší na setkání s dětmi, které zavítají v neděli 15. ledna do Kulturního centra Poruba na Šmoulí karneval. Taneční a soutěžní zábava inspirovaná postavičkami oblíbených modrých skřítků začne v 10 hodin. Vstupné je 50 korun.

Novoroční koncert v Řepištích

Ve sportovní hale v Řepištích se v neděli uskuteční novoroční koncert, který začíná v 18 hodin. Vystoupí na něm hudební seskupení, které má název Moravskoslezská Sinfonietta. Pod taktovkou dirigenta Jana Šrubaře zazní Vivaldiho Zima ze Čtvera ročních období a Šeherezáda Nikolaje Rimského Korsakova. Sólisty koncertu jsou Pavel Doležal a Jiří Ovečka.

Pohádka je o kouzelnické knize

Kterak Zlobucha s Krákorkou ztratily kouzelnickou knihu, tak se nazývá divadelní pohádka, kterou v podání frýdecko-místeckého souboru Serum uvidíte ve Frýdku-Místku hned dvakrát. Zítra v 15 hodin ve frýdeckém Čtyřlístku a v neděli 15. ledna v 15 hodin v Nové scéně Vlast. Pohádka je o dvou mladých a roztržitých čarodějnicích.

Jules Verne na opavském jevišti

Slezské divadlo Opava uvede tuto neděli 15. ledna premiéru inscenace Cesta kolem světa za 80 dní Její autor Jules Verne je divákům dobře známý svými romány, zabíhajícími i do daleké technické budoucnosti. Následující čas prokázal, že nebyl pouhým snílkem. Jeho Cesta kolem světa byla z knihy už převedená na filmovou i televizní obrazovku a také na divadelní jeviště. Opavští diváci se s Phileasem Foggem vydají na dobrodružný výlet od 19 hodin.

V Opavě zahraje Prajzovanka

Sérii koncertů dechové hudby v Opavě zahájí letos kapela Prajzovanka. Hudební těleso působí v dolnobenešovském Městském orchestru mladých i v dalších hudebních skupinách. Návštěvníkům kina Mír předvedou v neděli od 14.30 hodin repertoár složený z dechovkářských hitů i současné moderní hudby.

Hudební loučení s Vánocemi

Chlapecký sbor stěbořické základní školy, Pěvecký sbor Stěbořice a opavský Chrámový sbor jsou aktéry koncertu, který zazní v neděli 15. ledna od 15 hodin v kulturním domě pod názvem Rozloučení s vánočním časem. Hudební část zajistí členové divadelního orchestru s varhaníky Helenou Malou a Aloisem Kosterou. V programu zazní české a moravské koledy i skladby a pastorely starých hudebních skladatelů.

Připomínáme, že na našem webu najdete pouze výběr zpráv, které denně vychází v novinové podobě Deníku. Některé z nich navíc zveřejňujeme i s delším časovým odstupem.

TIPY NA VÍKEND VYCHÁZEJÍ V PÁTEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU, SPOLEČNĚ S PRAVIDELNOU SAMOSTATNOU PŘÍLOHOU TV MAGAZÍN.

Pokud chcete mít ucelený a aktuální přehled o dění v regionu, předplaťte si tištěné nebo elektronické vydání Deníku. Přinášíme nejšiřší regionální zpravodajství.

Pro předplatitele má nyní Deník navíc mimořádný dárek:
Jeden předplatitel = jeden zážitek


*Předplatitelé regionálního Deníku najdou své noviny ve schránce do 7:30 hodin ráno.
13.1.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalový zápas vysílaný na České televizi živě mezi domácím týmem Řepiště a Doubravou.
7

Řepiště domácí televizní premiéru neustáli, po zápase se radovala Doubr

Volby 2017 - štáb ČSSD v Lidovém domě - Milan Chovanec, Lubomír Zaorálek a Bohuslav Sobotka.
15

Lídr krajské kandidátky ČSSD Lubomír Zaorálek: Voliče nám vzalo ANO i Piráti

Hasiči sundávali ve Skřipově vyčerpaného dělníka z lešení

Tým zdravotnické záchranné služby spolu s jednotkou Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Bílovci zasahoval v sobotu 21. října dopoledne ve Skřipově.

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

VIDEO/ V Žermanicích na Frýdecko-Místecku otevřeli zapečetěnou volební urnu už v pátek, když v ní jeden volič hledal svou obálku.  

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

V pátek před druhou přijdou, v sobotu odpoledne – až sečtou všechny hlasy – skončí. To je úděl komisařů okrskových volebních komisí. Volby co volby.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení