Konají se Dny Marianne, které zákaznice lákají na zajímavé benefity. Forum Nová Karolina bude v rámci Dámské jízdy 2 nabízet exkluzivní slevy na nové módní kolekce, odborné rady známých vizážistů a stylistů, nezapomenutelnou zábavu a tisíce dárků pro všechny návštěvnice.

„Ve druhém ročníku Dámské jízdy 2 jsme připravili pestrý sexy program pro ženy, ale i pro muže. Návštěvníci se můžou těšit na finalisty soutěže Muž roku 2014, kteří se předvedou jak v oblecích, tak i ve spodním prádle, na moderátorku Mahulenu Bočanovou, BlogesRobes a mnoho dalších," řekl marketingový manažer Fora Nová Karolina Tomáš Lučan.

Součástí pátečního programu je pánská strip show v podání California Dreams, vystoupení originálního houslového dua Femme2fatale. Filmy o ženách nebo pro ženy chystá také CinemaCity ve Foru Nová Karolina. Zkrátka nepřijdou ani děti, pro které je po celý víkend připraven speciální program. O zábavu se jim postará dětský koutek Chachárek, kavárna Karolinka a centrum Kaštánek.

Provazochodectví v Trojhalí

Všichni, kteří si kdy chtěli vyzkoušet, jaké to je chodit ve výšce mezi nebem a zemí, mají příležitost zažít si to na vlastní kůži už od dnešní 9. hodiny v prostorách ostravského Trojhalí. Právě tam bude ode dneška až do neděle do 18 hodin nataženo několik lan a takzvaných slacline. „Budou zde k dispozici lana různých délek a v různých výškách, některé z nich i deset metrů nad zemí," uvádí organizátoři. Zájemci si zde mohou bezplatně vyzkoušet umění provazochodectví s jištěním a zkušení i bez něj. „Je to jedinečná příležitost," láká na akci její organizátor a vedoucí projektu UmCirkum Václav Pokorný. 

Run-Up: běh na vrchol Nové radnice

Na vrchol nejvyšší radnice v republice poběží dnes závodníci Run-Upu 2014. Tento druh závodu, kdy se po schodech co nejrychleji zdolávají vysoké budovy, je organizován všude po světě od Berlína přes Taipei až po Sydney, New York nebo Singapur. Do závodu se může zaregistrovat každý na stránkách www.run-up.cz. V 15.30 hodin pak každou minutu začínají z Prokešova náměstí vybíhat jednotliví závodníci, přičemž budou dvě varianty Elite kategorie poběží až na vrchol vyhlídkové věže, zatímco Open kategorie má cíl v sedmém patře. Vloni závod vyhrál Vít Vrbka, který ostravskou radnici pokořil za minutu a padesát pět sekund. 

Poruba přivítá babí léto slavnostmi

Víkend v druhém nejlidnatějším ostravském obvodě Porubě bude patřit slavnostem babího léta. Pro návštěvníky budou od zítřka do neděle u kruhového objezdu na Hlavní třídě připraveny stany, kolotoče a pouťové atrakce.

„Na zítřek od 10 hodin je navíc připraven v prostoru zastřešeného pódia doprovodný kulturní program. Příchozím se představí členové Tanečního studia Ostrava, Mažoretky Elité, Divadlo dětského diváka Přerov nebo kapela Úspěch. Přichystána je také barmanská show a jako hlavní host vystoupí Markéta Konvičková," informoval mluvčí porubské radnice Martin Otipka. Kvůli akci nepojedou od dnešních 17 do pondělních 3 hodin po Hlavní třídě autobusové linky číslo 44, 46 a 54. Autobusy pojedou odklonem po Opavské ulici a místních komunikacích. 

Festival dřeva na hradě

Show profesionálů i bohatý doprovodný program, to vše nabídne v areálu Slezskoostravského hradu už v sobotu od 11.30 do 18.30 hodin jubilejní desátý ročník Festivalu dřeva. Hlavním tahákem programu bude závod sportovních dřevorubců Stihl Timbersports Series, jediný závod v dřevorubeckém sportu v Moravskoslezském kraji. Největší profesionální dřevorubecké show v našem kraji se zúčastní i vicemistr světa Martin Komárek. Součástí festivalu bude i bohatý doprovodný program vystoupí skupina Buty a valašská folklor-beatová skupina Docuku či Vašo Patejdl. Připraveny budou i zvěřinové hody. Vstup je zdarma. 

Geologické sbírky se otevřou pro veřejnost

Po roční přestávce budou v pondělí 15. září opět zpřístupněny veřejnosti prostory Geologického pavilonu prof. Pošepného při Vysoké škole báňské Technické univerzitě Ostrava. Ty prošly nákladnou rekonstrukcí s řadou vylepšení a novinek. Nyní je v objektu nové zřízen bezbariérový přístup po handicapované návštěvníky. Pavilon nabízí nesčetné množství vystavených minerálů, hornin a jiného geovědního materiálu. Expozice jsou pro zájemce o krásy přírody zpřístupněny denně (pondělí až pátek). ,,Novinkou pro nadšence je také to, že pavilon byl zařazen mezi turisticky atraktivní místa, kde je možno získat turistickou vizitku," dodává Martina Polášková z Geologického pavilonu. Pavilon se tradičně otevírá dvakrát ročně zdarma to nejbližší bude 18. října 2014. 

Senioři mohou v sobotu do ostravské zoo zdarma

Ostravská zoologická zahrada pořádá v sobotu tradiční den pro seniory. Kromě bohatého programu mají důchodci nad 60 let v tento den vstup do zoo zdarma.

„Zájemci se mohou zúčastnit komentovaných prohlídek s průvodcem, dále si budou moci vyzkoušet poskytnutí první pomoci či si třeba nechat změřit krevní tlak u členů ČČK. V amfiteátru bude stánek s poradenstvím o zdravém životním stylu," popsala mluvčí ostravské zoo Šárka Kalousková.

První komentovaná prohlídka začne v 10 hodin u náhradního vstupu do zoo. Druhá pak povede ve 14 hodin od pavilonu Tanganika. U pavilonu afrických zvířat si budou moci pamětníci zavzpomínat u výstavy mapující šedesátiletou historii ostravské zoologické zahrady. 

V Nové Bělé se chystá pouť Ostrava

O víkendu bude v Nové Bělé pěkně živo. Do malého obvodu se totiž chystá pouť. V sobotu se představí například klaun Hopsalín, imitátor Petr Stebnický a pouťový karneval se skupinou Hec. V neděli pak nastoupí Cirkus trochu jinak, country kapela Marod, travesti skupina Divoké kočky. Vstup na pouť v areálu autoopravny Kokeš je zdarma. 

Zkuste hru s talíři

Sportovci mají v Ostravě další místo, kde si mohou zdarma vyzkoušet netradiční hru nedávno pro širokou veřejnost otevřené discgolfové hřiště za prodejnou Electroworld v Avion Shopping Parku. V pátek si budou moci od 9 do 12 hodin hru vyzkoušet žáci základních škol, v odpoledních hodinách bude na ostatní návštěvníky čekat instruktor, jenž jim ukáže různé druhy disků, techniku házení a pravidla hry. Discgolf je hra, která vychází z pravidel klasického golfu, jen místo míčků a holí používají hráči létající talíře.

Burza plazů

Ve velkém sále Domu kultury města Ostravy se v sobotu uskuteční burza plazů a terarijních zvířat. Na akci se již tradičně sjíždějí chovatelé nejenom z České republiky, ale i ze zahraničí a nabízejí zde k prodeji nebo výměně budou své zvířecí mazlíčky. „Milovníci přírody zde mohou zároveň obdivovat či zakoupit krom plazů také exotický hmyz, tropické rostliny, přírodniny, chovatelské potřeby a literaturu, v menší míře také akvarijní rybičky a potřeby pro akvaristy. Začátečníci, kteří mají o teraristiku zájem, zde získají nejen terarijní živočichy, ale také odbornou radu," doplnil za organizátory Pavel Senft z klub vivaristů AQUA-TERRA z Ostravy. Burza plazů se koná od 8 do 12 hodin.

TIPY Z OKOLÍ:

Nošovice: Radegast den bude letos hořký

Radegast den bude letos ve znamení hořkosti. Lidé si budou moci pochutnat na pivu Radegast Ryze Hořká 12. Ale v sobotu se v areálu nošovického pivovaru návštěvníci setkají s hořkostí i v jiných provedeních platí to i pro hudební program. Hrát budou Tři sestry, David Koller, Čechomor, Mandrage, Vypsaná fixa, Děda Mládek Illegal Band a další. Každá z kapel věnuje Radegastu a všem přítomným i jednu píseň o tom, že život je někdy hořký.

Návštěvníci Radegast dne budou moci projít také certifikací znalce piva Radegast. Patrony certifikace jsou pivovarnické osobnosti, jejichž život je s Radegastem pevně spjatý. Připraveny budou i exkurze pivovarem a další lákadla pro všechny generace. Pochopitelně nebude chybět ani Deník, který ve svém stanu připraví zábavný program pro návštěvníky Radegast dne, kteří stánek Deníku během akce navštíví. Začátek Radegast dne je v 11 hodin. Do Nošovic pojedou autobusy i vlaky z Ostravy a Frýdku-Místku. Podrobné informace včetně jízdních řádů získáte na www.radegast.cz/radegast-den-2014.

Projeďte se Hlučínskem

Cyklistická akce V sedle kola Hlučínskem se uskuteční v neděli od 10 hodin. Sraz je na Mírovém náměstí a po sportování se budou losovat ceny. Akce je zařazena do Evropského týdne mobility. 

Otice: Obec provoní zelí

Tradiční zelné slavnosti, spojené s okresními dožínkami, přilákají do obce řadu zájemců. Program začíná v sobotu v 10 hodin v kulturním domě koncertem místního Ženského pěveckého sboru a vystoupením žáků základní školy. Po křtu knihy Ondřeje Vrbického s názvem Otické paměti následuje pietní akt u pomníku obětem války a prezentace zemědělské techniky. K tanci a poslechu bude od 11 do 13 hodin vyhrávat skupina Gustav a jeho banda a výstava jídel ze zelí začíná od 11.30 hodin. Pro děti jsou připraveny zábavné atrakce. Odpoledne budou od 14 hodin vyhlášeny výsledky soutěží a ve 14 hodin vystoupí dívčí cimbálová muzika Iršava. V 17 hodin začíná na zahradě kulturního domu dětská diskotéka, kterou od 19. hodiny vystřídá taneční zábava pro dospělé, zakončená v 21 hodin ohňostrojem.