Žena dokázala aktivovat tlačítko nouze. Strážníci po přijetí signálu okamžitě vyrazili na místo. „Za dveřmi bytu seniorky uslyšeli její volání o pomoc. Po otevření bytu hasiči nalezli strážníci ženu ležící v kuchyni. Stěžovala si na silné bolesti těla. Na místo tak přivolali zdravotníky, kteří si ji převzali do své péče a převezli do nemocnice,“ uvedl mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů. 

Senior linka začala fungovat v polovině února 2010. Za deset let provozu strážníci evidují na 2300 aktivací. Ve více než třech stovkách případů pak následně hlídky volaly zdravotníky. V mnoha situacích také strážníci pomáhali seniorům přímo na místě. Člověk, který se dostane do problémů, zmáčkne tlačítko, které nosí při sobě. Nejčastěji se tak děje při pádech, náhlé nevolnosti a podobně. Někdy dochází ke spuštění po chybné či nechtěné manipulaci.

V současné době je na linku napojeno více než 470 ostravských domácností. Kromě tlačítka, jež má uživatel u sebe, je v bytě instalováno i další zařízení, a to u dveří. Je určeno pro situace, kdy zazvoní nevítaný návštěvník, ať již neodbytný podomní prodejce nebo někdo podezřelý.

Jednou ze základních podmínek pro získání Senior linky je dosažení minimálního věku šedesát let. Projekt je určen seniorům, osobám se zdravotním či sociálním handicapem a osaměle žijícím.