Strážníci se po příjezdu na místo pokusili navázat se seniorkou kontakt. Na klepání a zvonění však nikdo nereagoval. Rozhodli se proto pokusit kontaktovat seniorku přes okno.

Vzhledem k tomu, že okno bytu se nacházelo ve výšce čtyř metrů, jeden ze strážníků musel k tomuto oknu vysadit svého kolegu na svých ramenou.

Jakmile započal strážník klepat na okno, uslyšel z bytu velmi tlumený hlas seniorky a rovněž klepání na topení. Po nějaké chvíli však seniorka přestala na otázky strážníka reagovat, rovněž se přestalo ozývat i klepání na topení.

Hořící kamion za Hrabyní.
VIDEO: Za Hrabyní hořel v pondělí kamion, silnice byla na čas uzavřena

„Vzhledem k nastalé situaci strážníci pojali podezření, že může být ohrožen život nebo zdraví seniorky. Rozhodli se proto bezprostředně konat a za využití svého zákonného oprávnění vstoupili do bytu, v němž na zemi nalezli naprosto zesláblou a dezorientovanou seniorku, která měla na temeni hlavy tržnou ránu, ze které krvácela. Za pomocí tlakových obvazů strážníci zastavili seniorce krvácení a až do příjezdu zdravotníků, které přivolali na místo, monitorovali její zdravotní stav,“ informoval mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Seniorku si tedy na místě převzali do péče zdravotníci a k dalšímu vyšetření ji převezli do nemocnice.