O úmrtí jedné z dívek, které se topily na Vřesině, Deník informoval už na konci srpna. „Druhá dívka již zemřela také,“ řekla ve čtvrtek 7. září Petra Petlachová, mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava.

Podle informací deníku Blesk byla obě děvčata v Ostravě na výměnném pobytu z Vietnamu a ani jedna z nich neuměla plavat. K tragickému incidentu prý došlo poté, co jedna z nich vdechla vodu a začala se topit.

Letní koupaliště Vřesina v Ostravě-Porubě je největším svého druhu v celé střední Evropě. Archivní foto Deníku z roku 2019.
Případ tonoucích dívek v Ostravě: Plavaly v nestřežené zóně, uvedla Sareza

„Druhá, o dost menší, jí šla na pomoc, ale ta první ji v panice a pudu sebezáchovy stáhla za sebou pod vodu,“ popsal Blesku jeden z přihlížejících tragické události.

Dívky však podle mluvčí provozovatele koupaliště plavaly v nestřežené zóně. „Dívky se pohybovaly právě v jedné z nestřežených zón, kde je plavání povoleno pouze plavcům a na vlastní nebezpečí,“ uvedla Lenka Papajová, mluvčí společnosti Sareza, která koupaliště provozuje. Podle Sarezy tak nedošlo z jejich strany k žádnému pochybení.

Ačkoli lidé na sociálních sítích bouřlivě komentovali neschopnost plavčíků, tak podle Sarezy byl jeden z nich u místa nehody do 30 sekund. Následně spolu s ostatními prováděl resuscitaci před příjezdem zdravotnické služby.

Nový biskup ostravsko-opavské diecéze Martin David byl během slavnostní mše uveden do své funkce, pro niž ho vybral papež František, 31. srpna 2023, Ostrava. Arcibiskup a apoštolský nuncius v České republice Jude Thaddeus Okolo.
Katedrálu v Ostravě zaplnili věřící, papežský nuncius jmenoval nového biskupa

Případ je stále v rukou kriminalistů. „Kriminalisté z Ostravy-Poruby v současné době stále prověřují okolnosti tonutí, probíhají procesní úkon a výslechy zúčastněných osob. S ohledem na tragickou událost a s ohledem na rodiny se více vyjadřovat nebudeme,“ řekla mluvčí policie Eva Michalíková.