Poté co se záchranářům na koupališti v Porubě podařilo u obou dívek obnovit životní funkce, bojovaly obě dívky během minulého týdne ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) o život.

„Jedna z dívek zemřela, druhá je stále v kritickém stavu,“ okomentovala stav dívek v pondělí pro Deník bez dalších podrobností mluvčí FNO Iva Piskalová. Dívka zemřela již v sobotu.

Letní koupaliště Vřesina v Ostravě-Porubě je největším svého druhu v celé střední Evropě. Archivní foto Deníku z roku 2019.
Případ tonoucích dívek v Ostravě: Plavaly v nestřežené zóně, uvedla Sareza

Obě dívky byly minulý týden vytaženy z vody bez známek života poté, co se podle mluvčí provozovatele ostravského koupaliště koupaly v nestřežené zóně.

„Vzhledem ke skutečnosti, že uvedená událost je předmětem vyšetřování Policie ČR, nejsme bohužel oprávněni poskytovat konkrétní informace. Můžeme pouze uvézt, že dle našeho názoru nedošlo ze strany společnosti Sareza k jakémukoliv pochybení,“ uvedla Lenka Papajová, mluvčí Sarezy.

V nestřežené zóně je plavání povoleno pouze plavcům a na vlastní nebezpečí. „Dívky se pohybovaly právě v jedné z těchto nestřežených zón,“ dodala Papajová - více zde.

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě.
Plavčíci pod palbou kritiky. Dívky z ostravského koupaliště stále bojují o život

Ačkoliv původně na sociálních sítích lidé bouřlivě komentovali neschopnost plavčíků, tak podle Sarezy byl jeden z nich u místa nehody do 30 sekund. Následně spolu s ostatními prováděl resuscitaci před příjezdem zdravotnické služby.

Případ je nadále v rukou kriminalistů.

„Kriminalisté z Ostravy-Poruby v současné době stále prověřují okolnosti tonutí, kdy probíhají procesní úkon a výslechy zúčastněných osob. S ohledem na tragickou událost a rodiny se více vyjadřovat nebudeme,“ řekla mluvčí policie Eva Michalíková.