„K události došlo v Ostravě-Hrabůvce u odvalu Jeremenko. Na základě upřesněných informací a provedených výslechů kriminalisté zjistili, že 12letá dívka měla být u vody se skupinkou nezletilých dětí. Dívka měla jít společně s kamarádkou do vody, kde se po nějaké době obě začaly topit. Náhodní kolemjdoucí chlapci okamžitě zareagovali. Jeden zavolal na tísňovou linku a druhý skočil za dívkami do vody. Jednu z nich se mu podařilo zachránit a vytáhnout na břeh. Druhou dívku následně z vody vytáhli hasiči, kteří ji předali do rukou záchranářů," upřesnila ve středu v tiskové zprávě policejní mluvčí Eva Michalíková. 

Ilustrační foto z okolí místa, kde se nešťastná událost stala.
Dvanáctiletá dívka se topila na haldě v Ostravě, z vody ji vytáhli hasiči

Dívka zemřela v noci z úterka na středu. Kriminalisté v Ostravě se okolnostmi této tragické události dále zabývají.

„Chtěli bychom v těchto letních dnech připomenout, že neznalost vodní plochy se může stát osudnou jak pro děti, tak pro dospělé. Nepřeceňujte své síly a zbytečně neriskujte," dodala Michalíková.

„Dvanáctiletá dívka byla pod hladinou minimálně patnáct minut a nejevila žádné známky života. Zdravotnické týmy proto ihned zahájily rozšířenou resuscitaci. Za stálé nepřímé srdeční masáže byly pacientce zajištěny dýchací cesty a lékař ji připojil k umělé plicní ventilaci," popsal již včera její stav a zásah zdravotníků Lukáš Humpl, mluvčí zdravotnické záchranné služby kraje, s tím, že stav dívky byl v době předání do nemocnice stále kritický.

Více k zásahu zdravotníků a hasičů, kteří na haldě v Ostravě-Hrabůvce dívku vytahovali z vody, se dočtete zde.