„Krátce po půlnoci 5. října až do ranních hodin 30. října, z důvodu prací v kolejišti na ulici Místecké, dojde ke změně organizace dopravy tramvajových linek č. 1, 6 a 10. Linky č. 1 a 10 pojedou odklonem přes Mírové náměstí a Jubilejní kolonii,“ uvedl Dopravní podnik Ostrava.

Na téměř měsíc tak dojde k přeorganizování provozu na jedné z páteřních ostravských tratí. Stavební práce mají za cíl zvýšit maximální rychlost tramvají na 80 km/h.

Oprava vozovky na ulici Místecká (silnice I/56), 23. dubna 2021 v Ostravě.
Proměna hlavní tepny v Ostravě - Místecké. Nebude město dělit, bude pod střechou

Server MHD-Ostrava spočítal, že tramvaje Stadler od 30. října zrychlí v průměru o 25 vteřin v každém směru v závislosti na tom, na jaké budou nasazeny lince.

Linka č. 1 nově obslouží nově trasu ve směru Hlavní nádraží – Elektra – Karolina – Dolní Vítkovice – Vítkovice, Mírové náměstí – Ředitelství Vítkovic – Jubilejní kolonie – Hrabůvka, Poliklinika – Josefa Kotase – Dubina a zpět. Linka č. 10 se napojí na stejnou trasu s tím, že bude dále standardně obsluhovat své zastávky v úseku Hranečník – Výstaviště – Karolina.

Návrat do 90. let

Cestující, kteří se budou chtít dostat na některou ze zastávek mezi Dřevoprodejem a Dolními Vítkovicemi, budou muset využít náhradní autobusovou dopravu. Na tu bude možné přestoupit na zastávkách Poliklinika a Dolní Vítkovice. Práce se také dotknou linek ze sousedních Výškovic.

Benzina, Místecká ulice, Ostrava, 24. 9. 2021, monopost formule 1 stáje Alfa Romeo Racing Orlen.
Do Ostravy dorazil monopost formule 1, je v obležení lidí

Linka č. 6 nepojede vůbec, naopak ale bude posílena linka č. 2. U linek č. 3 a 11 dojde k úpravám jízdních času.

Tramvaje směřující z Dubiny a Hrabůvky se tak v říjnu z části vrátí na své trasy z konce 90. let minulého století, kdy spojnice na Místecké neexistovala a spoje jezdily přes Mírové náměstí.

Jan Meichsner, Zdopravy.cz