Na výstaviště se tak začátkem týdne nechtěně projel nejeden cestující městskou hromadnou dopravou. V Nádražní začala úplná výluka tramvajové dopravy, a tak všechny linky směřující do centra končí na zastávce Výstaviště. Rekonstrukce ulice totiž postoupila do další fáze, při které dochází ke kompletní opravě kolejí.

Na zastávce Karolina ve směru do centra proto cestujícím pomáhali informátoři oblečení do reflexních vest.

„Lidé dneska k mému překvapení vůbec nenadávají a jsou v pohodě. Jejich informovanost je ale špatná. Většina z nich neví, že je výluka a že dál do centra se od Karoliny dostanou jen náhradní autobusovou dopravou. Pořád se ptají, přitom se to hlásí v tramvajích. Někteří jedou i dál a potom se vracejí z výstaviště a jsou celí zmatení, že jejich tramvaj nejela směrem Stodolní. Snažíme se jim poskytnout veškeré informace. Celkem tu budeme tři dny, pak už to bude jen na nich," uvedl informátor Honza Bernatský.

Doplnil, že nástupní zastávka směrem do Přívozu je umístěna v Poděbradově ulici u ředitelství DPO, výstupní pak jen o pár desítek metrů dále mezi obchodním centrem a kancelářským komplexem na Nové Karolině. „Stejně to bylo už loni, takže nás to nějak nezaskočilo. Nejezdíme tramvají pravidelně, takže se to dá. Lidé, kteří jezdí do centra za prací každý den, ale musí nadávat," řekla Lenka Petříková.

Po nástupní zastávce ve směru na Přívoz staví autobus v Poděbradově ulici mezi Janáčkovou a Stodolní ulicí. „Jezdím každý den do práce tramvají, takže mi výluka bude komplikovat den po dni. Bydlím v centru Ostravy, takže nastupuji na provizorní zastávce kousek od Stodolní," vysvětlila Vendula Šindlerová.

REKONSTRUKCE KOLEJÍ

Třeba Martin Klíč ale nevěděl, že výluka začala, a tak včera přišel jako obvykle na zastávku v Nádražní ulici. „Dívám se na informační ceduli a ta je úplně prázdná. Jen v rožku je malý letáček, pravděpodobně k té změně provozu. Jezdím tramvají jen tady po centru, a to ještě jen někdy, takže jsem o tom nevěděl. Nicméně jsem tušil, že by mohla být zastávka přesunuta do Poděbradovy, proto se také přesouvám tímto směrem," popsal Martin Klíč.

Mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská na závěr doplnila, že obnova Nádražní ulice v úseku mezi křížením s ulicemi Stodolní a 28. října vstoupila do fáze komplexní rekonstrukce tramvajové trati. „Ta zahrnuje výměnu tramvajového spodku a svršku a trolejového vedení. Rekonstrukce tramvajové tratě potrvá podle aktuálního harmonogramu do 27. srpna do půlnoci," informovala mluvčí s tím, že podmínky a objízdné trasy pro automobilovou dopravu se nemění.