Sazka Olympijský víceboj se na této škole koná každoročně. Letos ale poprvé mělo přes sedmdesát dětí od třetí do deváté třídy možnost zatrénovat si přímo pod vedením českých olympioniků – stolní tenistky Ivety Vacenovské a někdejší atletky Šárky Kašpárkové.

„V projektu byla naše škola vylosována jako jediná z celého Moravskoslezského kraje,“ pochvaluje si ředitel Miloš Kosík projekt, jehož cílem je přivést ke sportu co nejvíce dětí.

A zrovna na jeho škole je tato pravděpodobnost poměrně vysoká. Je zde hned několik tříd s rozšířenou výukou tělesné výchovy a kondice žáků tomu odpovídá. „Nebudeme si nalhávat, že dětem chybí takové to všeobecné venkovní skotačení, kdy hrají před barákem fotbal, lezou po stromech a podobně. Proto dnes hodně záleží na učitelích, jak s těmi dětmi pracují,“ říká Šárka Kašpárková. „Konkrétně tady to zřejmě dělají velmi dobře. Když se podíváte na průřez dětmi, tak ty, jež mají problém s váhou, napočítáte na prstech jedné ruky,“ těší olympioničku.

Obě vyslankyně Českého olympijského výboru si trénování dětí na různých sportovištích ve zdejší tělocvičně užily. „Mně třeba velmi mile překvapilo, že zde mají pingpongové stoly ve všech patrech budovy, což šlo na těch dětech hned vidět,“ přidává osobní postřeh stolní tenistka Iveta Vacenovská.

Nadšené jsou z akce i samotné děti. „Chtěla bych to mít každý den, je to zábavnější než běžný tělocvik,“ chrlí Eliška Mučková. „Líbilo se mi to, sport mám ráda,“ souhlasí spolužačka Gabriela Russmannová.

O zajímavém zpestření hovoří i zdejší učitelka tělesné výchovy Renata Adamíková. „To víte, přijely osobnosti, je to pro ně motivace sportovat, ukázat se. Na škole máme 520 dětí a je nereálné všechny zapojit, ale spousta dalších se přišla na těch sedmdesát sportujících alespoň podívat a hlasitě fandit,“ říká Adamíková.

O projektu
Cílem projektu Sazka Olympijský víceboj je v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání do sportování a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase. K tomu jim pomáhá databáze sportovních klubů Sportvokoli.cz, kde si mohou vybrat nejbližší klub a začít s pravidelným tréninkem.

Ilustrační foto
Tisíce bytovek musí upravit antény