Snížit počet negativních zpráv a naopak šířit více těch pozitivních. Takový je cíl projektu Dobré zprávy společnosti D-Sport.

Každý měsíc je vybrán jeden člověk, který ze světa dělá nezištně lepší místo - ten je pak odměněn párem bot dle vlastního výběru.

BŘEZNOVÝ DOBRÁK

Dobrákem za měsíc březen byla zvolena slečna Veronika Kubišová, kterou nominovali do projektu Dobré zprávy její kolegové z mobilního hospicu Ondrášek.

Veronika je už čtyři roky dobrovolníkem v Ondrášku, pomáhala jim například s kampaní pro mobilní hospice v celé České republice. Vždy, když jí v Ondrášku potřebují, tak Verča přijde na pomoc.

Veronika také s přáteli založila účet na darujme.cz, na který společně s přáteli a klienty vybrala přes 20 000 Kč, aby ještě více pomohla potřebným.

ZAPOJTE SE I VY

Znáte ve svém okolí někoho, kdo dělá ze světa nezištně lepší místo? Pokud ano, pak se určitě zapojte do projektu Dobré zprávy.    

"Chceme s pomocí veřejnosti dokázat, že svět není až tak špatné místo, že se na něm dějí i dobré věci. Že kolem nás žijí lidé, kteří pracují na jeho zlepšení. Ukázat je, odměnit a motivovat tím ostatní, aby dobré věci dělali taky," říká "duchovní otec" projektu Adam Novák, pracovník společnosti D-Sport.

Pokud tedy znáte někoho ve svém okolí, kdo koná dobro a mohl by inspirovat i ostatní, napište o něm na adam@d-sport.cz.

Organizátoři z došlých tipů každý měsíc vyberou jednoho člověka, kterého představí ostatním a obdarují ho jedním párem jakýchkoliv bot zdarma.

"Vždy, když najdeme tu správnou osobu, tak s ní také natočíme krátký rozhovor. Na konci roku tak tady bude 12 úžasných lidí, kteří určitě budou stát za představení," popisuje dále Adam Novák.


 
Více o projektu zde: https://www.d-sport.cz/dobre-zpravy