„Počítal jsem, že přijde tak padesát – osmdesát lidí. Jsem sám překvapen. Je to signál, že lidé tady chtějí žít, mají k tomu místu obrovské pouto," řekl Deníku Kumar Wishvanathan.

Setkání rodin svolalo na sobotu občanské sdružení Vzájemné soužití. Na přítomné čeká program zhruba do půlnoci. Jsou zde diskuzní panely, které se zabývají jednak vzpomínkami na život v Přednádraží, jednak současným stavem. Na programu je také promítání filmu Cesta ven, který se ve zdejší lokalitě natáčel.

„Většina rodin skončila na ubytovnách nebo u soukromníků, kde platí vysoké nájmy," řekl Kumar Wishvanathan a dodal, že touto akcí by také chtěli upozornit město, že by se mělo intenzivněji zabývat vznikem sociálního bydlení pro chudé.

Domy v Přednádraží jsou v katastrofálním stavu a je na ně vydán demoliční výměr. Před rokem v září měla proběhnout exekuční dražba pozemků pro dluhy majitele, Vyvolávací cena byla stanovena na 1,5 milionů korun. Nakonec z ní sešlo, protože společnost Domy Přednádraží zahájila insolvenční řízení.