V pátek 24. března po devatenácté hodině aktivovala tlačítko Senior linky 84letá žena z Moravské Ostravy.

Po příjezdu na místo strážníci spatřili na zemi ležící seniorku. Ta uvedla, že se při pádu na zem udeřila hlavou do topení a následně se sama nedokázala postavit. Strážníci šetrně pomohli ženě posadit se na postel. K posouzení jejího stavu na místo přivolali zdravotníky. Ti rozhodli o převozu seniorky na traumatologické oddělení.

Hned následující den po třiadvacáté hodině došlo k aktivaci tlačítka 92letou ženou z Ostravy-Hrabůvky.

Hlídce strážníků na dané adrese nikdo neotvíral a na klepání nereagoval. Přes dveře však bylo slyšet zvuky, a tak bylo zřejmé, že se v bytě někdo nachází. Během chvíle se na místo dostavila ošetřovatelka seniorky, která vstup do bytu zpřístupnila.

Žena, ležící v posteli, si stěžovala na bolesti způsobené pádem během odpolední procházky. Rychlá záchranná služba po podání léků a kontrole životních funkcí konstatovala, že hospitalizace v nemocnici není nutná.

Třetí případ se odehrál v pondělí 27. března v dopoledních hodinách. Na své zdravotní komplikace aktivací tlačítka Senior linky upozornila 83letá seniorka z Ostravy-Poruby.

Žena na hlídku čekala ve vstupních dveřích svého bytu na židli a stěžovala si na vysoký tlak a pocity závratě. Strážníky tak byla neprodleně na místo přivolána rychlá zdravotnická služba, který po prvotním ošetření seniorku převezla na kardiologické oddělení.