"Návštěvníci si budou moci užít pozorování tučňáků z řady vyhlídek a pohledových míst, a to jak na souši, tak i pod vodou," říká úvodem mluvčí Zoo Ostrava Šárka Nováková. 

Zdejší chovatelé se tak rozhodli zúročit bohaté zkušenosti v oblasti vodních technologií a návštěvníkům zase novými a moderními formami prezentovat krásný a tajemný vodní a podvodní svět.

Konkrétně se novými obyvateli Zoo Ostrava stanou tučňáci brýloví, což bude další krok ostravských chovatelů k záchraně světové přírody. Tučňák brýlový totiž patří k ohroženým druhům. V moderním pavilonu ale nebudou sami.

"Součástí expozice bude i velké akvárium s velkými starobylými rybami – tarpony atlantskými. Expozice s atraktivními zvířaty přispěje k dalšímu rozvoji zoologické zahrady právě v jejím samotném centru," říká dále mluvčí Zoo Ostrava. 

Nový pavilon pro tučňáky vznikne v místech, kde dříve stály staré klece pro tygry. "V současné době je připravena projektová dokumentace, se stavbou by se mohlo začít v průběhu příštího roku," doplnila mluvčí Zoo Ostrava. 

K TÉMATU 

Tučňák brýlový 

Tučňák brýlový se někdy nazývá také tučňák brýlatý či africký. Patří k ohoženým druhům, žije na pobřeží jižní Afriky, umí se ponořit do hloubky více jak sto metrů, loví převážně menší druhy ryb. 

Tarpon atlantský

Tyto starobylé ryby ohromují nejen svou velikostí. Jedinci mohou mít až přes dva metry délky a váhy přes sto kilogramů. Jde o převážně noční dravce, tarpon atlantský žije ve vodách západní Afriky a Ameriky, znám je také druh tarpon indický.