Opravené chodníky, vysázené stromy, rekonstruované školy a školky, zateplené domy. Ostravské obvody v tuto chvíli zkrášlují, co se dá. Deník zjišťoval, co se do komunálních voleb příští týden dokončí za investice.

„Plastiky" v Porubě

„Investiční akce v městském obvodu Poruba probíhají celoročně a ukončení prací není v žádném případě vázáno na termín voleb," upozornil tiskový mluvčí Poruby Martin Otipka a dodal, že v současné době se pracuje na první etapě rekonstrukce ulice Matěje Kopeckého, kde se staví nové chodníky a ochranné pásmo pro stromy.

„Ve výstavbě jsou i příjezdové cesty do dvorů, které budou sloužit záchranářům. První etapa by měla být hotova v listopadu. Další velkou akcí je rekonstrukce Havlíčkova náměstí. Tam už je hotovo nové parkoviště, které bylo minulý týden otevřeno. Opravuje se i ulice Višňová, kde se bude pokládat nový povrch silnice, staví se nové chodníky na ulici Spojů a nové parkoviště u Úřadu práce," vyjmenoval mluvčí druhého nejlidnatějšího obvodu.

„Plastiku" v Porubě ale podstoupí nejen komunikace. Upravují se zahrady mateřských škol na Nezvalově náměstí, ulici Ukrajinské a V Zahradách. Některé základní školy dostanou například i nová okna, vybavení šaten nebo nové sociální zařízení. Počátkem týdne také dělníci začali nasvětlovat přechody na bulváru Hlavní třída.

Centrum nezahálí

Ani v centrálním obvodě nelení a dělníky se to jen hemží. Ať už na finišující regeneraci sídliště Fifejdy 2, rekonstrukci vnitrobloku v Křižíkově ulici nebo komplexní opravě domu Trocnovská 38.

„Ze školských zařízení dokončujeme zateplení a výměnu oken u MŠ Šafaříkova, ZŠ Gajdošova a bývalé budovy ZŠ Kounicova. Do mateřských škol také instalujeme infrasauny," řekla Deníku mluvčí Moravské Ostravy a Přívozu Jana Pondělíčková.

Ještě v říjnu zahájí obvod rekonstrukci vnitrobloku Sadové a Hrušovské ulice a vysadí stromy podél 28. října směrem k Sýkorovu mostu.

Jih zatepluje

Nejlidnatější městský obvod Ostrava-Jih má za sebou už například opravu podchodu u zastávky Hrabůvka kostel nebo třeba zaslepení ulice Dr Martínka. Do konce října by měly být opraveny obytné dvory v ulici J. Maluchy na Dubině.

„Probíhá také zateplení půdy v domech Odborářská 72 a 74, které bude dokončeno do konání voleb. Kromě toho zateplujeme domy V. Václavka 1, 3, 5 a rekonstruujeme dva domy v Jubilejní kolonii a upravujeme plochu před ZŠ Kosmonautů," přiblížil probíhající investice mluvčí Jihu Michael Kutty. Tyto tři akce budou hotovy do konce letošního roku, kdy by ještě měla začít modernizace interiéru Kina Luna v Zábřehu.