*Ostravské centrum přišlo o jednu ze svých ikon, obchod pro modeláře, který stál v Puchmajerově ulici od padesátých let minulého století. Příčinou jsou nízké tržby obchodu. Obchod na lukrativním místě končí a stěhuje se do Českobratrské ulice. (MF Dnes)

Nic není jako dřív, u nás na rohu taky není mlékárna, co tam byla spoustu let, a někdy mě z toho taky bere nostalgická nálada. Navíc ulice ostravského centra už brzo budou bez obchodů úplně, všechny budou v Avionu a na Karolině. Kdo chce mít klid, měl by bydlet v centru města.

Případem padělaných obrazů se začal zabývat krajský soud. Obžaloba viní dva muže z toho, že se pokusili ostravskému sběrateli prodat šest obrazů údajně od světových malířů. Jedním z nich je bývalý Havlův protikandidát v boji o křeslo prezidenta Jiří Včelař Kotas (58 let), který je souzen jako uprchlý. (Deník)

Když před lety v Heřmanicích vykonával trest Václav Havel, byla to jiná situace, i když se to také odehrávalo v našem městě. Teď tady soudíme dávného prezidentského kandidáta. Jedno se dá ale tvrdit určitě – ze Včelaře už prezident nebude.


Ministr pro životní prostředí Tomáš Chalupa spolu se svým týmem v Ostravě představil Akční plán pro zlepšení ovzduší v Moravskoslezském kraji, který má několik bodů a měl by podle něj řešit tento zdejší problém komplexně. (Deník)

Stopadesátý ministr přijede, má akční plán, všechno přesně ví. Děti kašlou, starší lidé raději při inverzi nechodí vůbec ven, a bude to tak pořád dokola, akorát tváře ministrů se změní.


Fotbalový tým Baníku opět doma ztratil body s Libercem a bude bojovat o záchranu až do posledních ligových kol. Největší šanci hostí měl bývalý hráč Baníku Lukáš Vácha, jehož střela orazítkovala obě tyče, ale v brance míč neskončil. „To je smůla, že to neskončilo v brance,“ řekl Vácha. (Deník)

Když hrál na Bazalech, nevystřelil za rok snad ani jednou. Teď to valí do tyček a hraje jak Platini. Na Baníku mezitím pohoda skončila, Baník se dívá do propasti sestupu.