„Jsme v režimu poznávání i sehrávání, odpoledne býváme v hale a od prvního dne jsme na balonech,“ vysvětlil trenér Zdeněk Pommer s tím, že hlavně na volejbal se tým zaměří v září.

Minulá sezona Ostravě nevyšla, po loňském bronzu skončila osmá a v létě ji opustilo šest hráček - univerzálka Tereza Diatková (KP Brno), slovenská nahrávačka Simona Lukáčová, litevská smečařka Vilte Mukauskaite, kariéru v extralize ukončila trojice libero Kamila Červenková, blokařka Klára Sedláčková a smečařka Magdaléna Zedníková.

Trenér ale může dál počítat s nahrávačkou Petrou Kašparovou, blokařkami Kateřinou Zemanovou a Michaelou Nečasovou, liberem Adélou Chevalierovou, smečařkami Klárou Faltínovou a Karin Žolnerčíkovou. „Chceme, aby se výkonnostně zase posunuly dál,“ dodal Pommer.

Po roce bude ostravský dres navíc znovu oblékat bývalá reprezentantka Helena Kojdová. „Vrací se po mateřské a na to, že rodila v lednu, přišla připravená. Záležet bude na tom, jak skloubí rodinu s trénováním a hraním, ale já věřím, že to zmákne,“ potěšil kouče návrat razantní smečařky.

Novými tvářemi se staly 24letá nahrávačka Anna Pospíšilová z VK Brno a 23letá polská univerzálka Aleksandra Wańczyk z Kalisze. „Pospíšilová má spolu s Nečasovou za sebou univerziádu, kde hrála dobře. Některé holky ji znají z mládežnických nároďáků, takže věřím, že zapadne do kolektivu, bude pracovitá a odvážná ve hře, což je u nahrávaček důležité. Wańczyk je také mladá, ale určitě bude mít velkou chuť ukázat se v české lize,“ hodnotil Pommer nové posily.

Kádr doplnila juniorka Klára Žarnovická, která alternuje na post blokařka - smečařka, a po mateřské přišla z „béčka“ blokařka Karolína Křenková. „Věřím, že určitě si s námi přijde zatrénovat blokařka Iva Nachmilnerová, která rodila jako poslední až v květnu,“ prozradil Pommer.

„Základ týmu je hotový a prvních čtrnáct dnů přípravy mi ukázalo, že jsme v žádné hráčce nesáhli vedle. Jsme mladý tým a toho musíme využít. Postavit to na pracovitosti a trpělivosti. Musíme být dravější než vloni a bude potřeba, aby se dobrá parta, o kterou se snažíme každý rok, ukázala i na hřišti. To se nám vloni v některých zápasech nedařilo a zbytečně jsme se dostali pod tlak,“ konstatoval Pommer a naplánoval řadu přípravných zápasů s domácími i zahraničními soupeři.

První utkání extraligy čeká TJ Ostrava 26. září, kdy doma přivítá KP Brno. „Uvidíme, na co můžeme pomýšlet. Soutěž bude letos vyrovnanější než v minulé sezoně,“ upozornil kouč na změnu - základní část se nově bude hrát tříkolově a po ní bude následovat hned play-off, nadstavba je zrušená.