Jedna z pacientek byla pozitivně testována, když se z MNO vrátila do domova pro seniory Iris. Uvedla to ve středu šéfka KHS Ostrava Pavla Svrčinová.

ON-LINE situaci v ČR a ve světě SLEDUJTE S NÁMI ZDE

Mluvčí nemocnice Petra Petlachová řekla, že jde o lékaře z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny.

"Nyní jsou v domácím ošetřování z důvodu laboratorního potvrzení onemocnění COVID-19. O této skutečnosti jsme podle stanovených pravidel informovali Krajskou hygienickou stanici," uvedla.

Vedení kliniky podle Petlachové přijalo taková opatření, aby zamezilo případnému šíření nákazy. Odběry podstoupili všichni zaměstnanci, kteří přišli do kontaktu s těmito lékaři.

"Zdravotnický personál uvedené kliniky pracuje v ochranných prostředcích s vysokým stupněm ochrany, používá například bezvýdechový respirátor FFP3. Organizačně je vše zajištěno tak, aby nedošlo k narušení plynulého chodu kliniky," dodala.

Nákaza v MNO souvisí s klientkou ostravského domova pro seniory Iris. Žena se z nemocnice do zařízení vracela a testy odhalily její pozitivitu.

"Nyní máme povinnost testovat každého, kdo se k nám vrací. U této klientky byl test pozitivní," uvedl ředitel domova Michal Mariánek. Podle něj nyní nelze určit, kde se žena, která je nyní v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice, nakazila.

Nemocní jsou tři klienti domova. Nákaza se potvrdila i u dalších dvou žen. Klienti a personál se začal testovat, když se nákaza potvrdila u jedné pracovnice přímé péče.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník