Kvůli obchodnímu outletovému centru v Ostravě-Přívoze, které má být otevřeno letos v listopadu, vznikne další světelná křižovatka, v pořadí již druhá. První se nyní buduje u mostu přes řeku Odru. Zajistí napojení outletového centra na Hlučínskou ulici.

Podle zjištění Deníku se semafory objeví také z druhé strany mostu, a to ve stávající křižovatce Hlučínská-I/56 v Ostravě-Petřkovicích. V současné době zde probíhají přípravné a stavební práce.

Na dotaz Deníku to potvrdil Roman Vachta, projektový manažer investorské společnosti TK Development. „Úpravy souvisí s výstavbou outletového centra Outlet Arena Moravia,“ řekl Vachta s tím, že zde opravdu bude světelná křižovatka.

Na přibližně 1,1 kilometru dlouhém úseku od petřkovického fotbalového stadionu po ulici Slovenskou v Přívoze tak budou muset řidiči projet čtyřmi světelnými křižovatkami.

Motoristé, kteří trasu kolem budovaného outletového centra denně využívají k cestě do práce a zpět, neskrývají své obavy ze zhoršení situace. Již nyní v době dopravní špičky dochází ke kolapsovým situacím.

Výhrady již dříve vyjádřili i starostové některých ostravských obvodů a obcí na Opavsku, které leží na důležité spojnici mezi Opavou a Ostravou. Co udělají dvě nové světelné křižovatky, nikdo netuší. „Když jsme se o to zajímali, tak nám bylo řečeno, že ta plynulost bude lepší. Uvidíme,“ řekl starosta Ostravy-Petřkovic Ivo Mikulica.

Podle zástupců investorské společnosti není k obavám důvod.

„Plynulý průjezd bude zajištěn koordinačním kabelem, který všechny křižovatky propojuje. Provoz bude řízený správcem komunikace tak, aby byl plynulý,“ řekl Vachta.

V současné době prochází stavebními úpravami i navazující Slovenská ulice, kde se buduje další jízdní pruh. K odbočení k outletovému centru budou k dispozici dva pruhy, jeden výhradně pro osobní auta.

Outletové centrum s desítkami obchodů nabízejících za výhodné ceny značkové oblečení má být otevřeno letos v listopadu. Jeho součástí bude i parkoviště pro osm set vozů. Investor počítá nejen s početnou klientelou z moravskoslezského regionu, ale také z nedalekého Polska. Do obchodního střediska bude jezdit také autobus, a to na trase Křižíkova-outlet.

„Dopravní obslužnost bude zajištěna novou autobusovou linkou číslo 32. Na financování provozu této linky se bude outlet zčásti podílet,“ uvedla mluvčí ostravského dopravního podniku Karolína Rycková.