O projektu se mluví již několik let, Deník o něm poprvé informoval v roce 2017 - více zde

Parkovací dům u zoo navíc není jediný projekt, který má ulehčit řidičům s parkováním v Ostravě - vizualizace a návrhy některých dalších připravovaných parkovacích domů naleznete ve fotogalerii výše.

Stavba parkovacího domu u Zoo Ostrava s sebou přinese určité komplikace (uzavření dolního parkoviště), zároveň však do budoucna nabídne 200 nových parkovacích míst. Dočasně ale bude třeba zajistit dostatek náhradních parkovacích ploch.

Motorizovaní návštěvníci mají před ostravskou zoologickou zahradou k dispozici tři parkoviště s celkovým počtem přes 500 parkovacích míst.

S postupným nárůstem návštěvnosti je však zejména během jarních a letních víkendových dní a svátků tento počet naprosto nedostačující. Nepřiznivou situaci by měl zlepšit nový parkovací dům, který bude situován mezi parkovištěm č. 2 a parkovištěm č. 3 a začne se stavět v nejbližších dnech.

Parkování na střeše

Jeho vybudování přinese 200 nových parkovacích míst, čímž se výrazně zlepší komfort pro návštěvníky přijíždějící do zoo autem. Součástí stavby budou toalety, včetně toalety bezbariérové.

Auto-mobilita přitom nejde na vrub Ostravanů, kteří rádi využívají hromadnou dopravu, přibližně polovinu návštěvníků Zoo Ostrava tvoří obyvatelé z jiných regionů i z jiných zemí, především z Polska, a ti míří do Ostravy téměř výhradně autem.

Parkovací dům je navržen jako dvoupodlažní, včetně možnosti parkování na střeše. Výškově bude dům navazovat na stávající parkoviště č. 2 a 3. S tím budou na následující půlrok spojeny i komplikace s provozem parkoviště č. 3 – toho, které je situováno nejdál od vstupu do zoo. Toto parkoviště bude kvůli stavebním pracím od 20. června zcela uzavřeno.

Náhradní parkovací plochy

„Lidé se ale nemusejí obávat, že nebudou mít kde zaparkovat. Ve spolupráci s městem Ostravou, městkou částí Slezská Ostrava, Městskou policií Ostrava a dalšími partnery jsme se snažili zajistit dostatek náhradních parkovacích ploch, které dokonce pojmou ještě více aut než dočasně uzavřené parkoviště,“ ujišťuje ředitel Zoo Ostrava Jiří Novák.

„Největší plocha se připravuje na ulici Topolová, kde bude moci denně parkovat více než 220 automobilů. O víkendech a svátcích mohou motoristé i nadále využívat parkoviště pro 60 vozidel u našeho dlouholetého partnera – Revírní bratrské pokladny, nově také část parkovací plochy Technických služeb Slezská Ostrava pro cca 40 vozů,“ vyjmenovává Jiří Novák.

Mapa s vyznačenými náhradními parkovacími plochami:

close Mapa s vyznačenými náhradními parkovacími plochami. info Zdroj: KÚ Ostrava zoom_in Mapa s vyznačenými náhradními parkovacími plochami.