Policisté z obvodního oddělení Ostrava-střed před několika dny přijali oznámení o krádeži několika desítek mobilních telefonů a jiné elektroniky z kancelářských prostor firmy v centru Ostravy.

Zajímavostí bylo, že zloděj dovnitř nevnikl násilím. Žádné páčení, žádné poškození zámků. Kamery na rozdíl od jiných případů tentokrát policistům pomohly jen částečně. Snímaly totiž pouze dění před budovou.

Biskup Martin David sloužil mši za padlé, raněné a ukončení války v kostele ve Staré Bělé i s ukrajinskými rodinami. Na faře se pak setkal s ukrajinskými rodinami, 19. února 2023, Ostrava-Stará Bělá.
OBRAZEM: Rok ve válce. Ukrajinské rodiny se v Ostravě modlily za padlé a raněné

Vyšetřování se zúžilo na osoby mající přístup do kanceláří. Všechny stopy vedly k ženě, která zde uklízela. Jak se později ukázalo, se zločinem měla hodně společného, avšak nevědomky. Kradl někdo jiný.

Synáček

Kriminalisté vyslechli řadu osob, vyhodnotili kamerové záznamy, prověřili různé stopy. A pak přišlo překvapení.

„Vyšlo najevo, že zaměstnankyně dané společnosti měla do prostor kanceláří brát svého dospělého syna. Ten jí pomáhal s úklidem. Při samotném úklidu využil situace a v nestřeženém okamžiku, když ho matka neviděla, postupně bral mobilní telefony i tablety,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Kiwi.com. Ilustrační foto.
Letiště Ostrava začalo spolupracovat s portálem Kiwi.com

Téměř měsíc mu vše procházelo. Postupně z kanceláří ukradl čtyřicet telefonů a tablety. Škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun.

Přiznání

Muž se ke krádežím přiznal. „Při samotném výslechu uvedl, že si chtěl původně jenom nabít svůj mobilní telefon. Když ale v kanceláři viděl větší počet mobilů, napadlo ho, že si je vezme a poté prodá. Většinou je prodával náhodným osobám a získané peníze utratil pro svou potřebu,“ dodala Michalíková.

Orchestr Lords of the sound, aula Gong, Ostrava, 18. 2. 2023
OBRAZEM: Epická hudba z filmových pláten uchvátila posluchače v Ostravě

Policisté zajistili čtrnáct telefonů a jeden tablet. Vše bude vráceno majiteli. Zloděj (31 let) čelí obvinění z krádeže. Je stíhán na svobodě, hrozí mu až pět let vězení.