Policisté z obvodního oddělení Ostrava-Hrabůvka prověřují okolnosti přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Dosud neustanovený pachatel využil nepozornosti ženy a při ukládání nákupu do vozidla ji z vozíku odcizil kabelku včetně peněženky, osobních dokladů a platební karty.

Pro poškozenou ženu (ročník 1945) to mělo daleko horší následek z důvodu, že u platební karty měla na papírku napsaný PIN kód.

Odchyt ovčáka, toulajícího se Porubou a Svinovem vyšel až na třetí pokus, nyní se pes zotavuje z pobytu na ulici a hledají mu nový domov. Ostrava, listopad 2021.
Konec psího dramatu, ovčák ze Svinova a Poruby byl polapen a už má domov

Jen několik minut po krádeži tak došlo ke dvěma výběrům z platební karty celkem ve výši 20 000 Kč. Pachatelovi to zřejmě nestačilo, takže se opakovaně pokusil vybrat další a další peníze, a to okolo 100 000 Kč. Z důvodu překročení limitu mu však bankomat požadované částky nevydal.

„Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním těchto trestných činů žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti osoby či možného svědka události. Ten by mohl přispět k objasnění výše uvedeného skutku,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Případní svědci se mohou obrátit na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu.