Rudná ulice směrem na Opavu byla kvůli události téměř tři hodiny neprůjezdná. Probíhala zde nejprve přímo na silnici resuscitace osoby, což potvrdil i mluvčí krajských hasičů Lukáš Popp. „Měli jsme na místě své jednotky a společně se záchrannou službou jsme se podíleli na resuscitaci osoby, která dopadla přímo na komunikaci," řekl mluvčí.

Po prošetření události mohla Policie ČR potvrdit, že šlo v tomto případě o ženu. „Kolem půl deváté hodiny ranní došlo k pádu osoby z mostu ulice Výškovické na ulici Rudnou. Jednalo se o nezletilou dívku. Aktuálně můžeme sdělit, že na jejím pádu z mostu neměla podíl cizí osoba,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková. Ulice Rudná byla kolem 11.30 hodin již plně průjezdná.

Ilustrační snímek - seberkilo, 10. února 2024, Ostrava.
Našli jste „rychlé prachy“ v ulicích? V Ostravě úřaduje tajemný dárce bankovek

Záchranáři byli u pacientky během čtyř minut od převzetí výzvy. „Dívka školního věku nejevila známky života a první pomoc ji záhy začal poskytovat svědek události a následně posádky ZZS, které zahájily rozšířenou resuscitaci. Za pokračující nepřímé srdeční masáže zajistily dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, vstupy do kostní dřeně pro podávání léků… Ani po desítkách minut poskytování vší dostupné péče se však nepodařilo obnovit krevní oběh pacientky. Na místě podlehla poraněním, která utrpěla, a lékař musel konstatovat její smrt," dodal za moravskoslezské záchranáře Lukáš Humpl.