Stejně jako v Olympijském parku v srpnu 2016, kdy se o medaile pod pěti propojenými kruhy bojovalo v brazilském Riu de Janeiro, si zájemci hlavně z řad dětí a mládeže mohou vyzkoušet i různé disciplíny. Tehdy měli tuto šanci jen v centru Ostravy, tentokrát na pěti místech v kraji v Ostravar Aréně a jejím okolí i v horských střediscích Bílá, Mosty u Jablunkova, Karlov a Kopřivná pod Pradědem.

„Chceme motivovat mladší návštěvníky, aby měli možnost najít si nějaký svůj sport a začali pravidelně sportovat. Druhý důvod je podpora českých reprezentantů. I když budou soutěžit až v Koreji, sledují to a je pro ně důležité vědět, že jim fandí celý národ. Cítí to i na tak velkou vzdálenost a pomáhá jim to,“ přiblížil Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru (ČOV), filozofii celé akce. V Česku první Olympijský park vyrostl v Praze během zimních her v Soči 2014 a prošlo jím 400 tisíc fanoušků. Letní parky 2016 na Lipně, v Ostravě, Pardubicích a Plzni navštívilo přes milion lidí.

„Mezinárodní olympijský výbor se inspiroval naším projektem a v jednotlivých evropských zemích ho do života uvádí jako Olympijský festival,“ vysvětlil Kejval, proč v listopadu došlo ke změně názvu. Olympijský festival 2018 se kromě Ostravy bude 9. až 25. února konat také v Brně a proběhnout by měl i ve Francii, v Itálii a ve Slovinsku.

TIPY NA DALŠÍ AKCE

2. ÚNORA - Pololetní prázdniny v Zoo Ostrava

3. ÚNORA - Motorkářský bál se skupinou Mistral, Kofola music klub Krnov. okres Bruntál

5. ÚNORA až 16. BŘEZNA - Jarní prázdniny v Zoo Ostrava

8. ÚNORA - Olympic rock and roll Garage club Ostrava

9. až 25. ÚNORA - olympijský park (Ostravar Aréna, lyžařské areály Kopřivná, Karlov p. P., Bílá a Mosty u Jablunkova)

10. ÚNORA - City Cross Sprint (lyžařská exhibiční show, Dolní Vítkovice)

10. ÚNORA - Valentýn v Zoo Ostrava

10. ÚNORA - Velký maškarní karneval Dům kultury města Ostravy

11. ÚNORA - Veselení a mše o pouti sv. Valentina první pouť v roce v České republice, Příbor, okres Nový Jičín

13. ÚNORA - Daniel Landa Obvšeník Autorské čtení s kytarou Dům kultury města Ostravy

15. ÚNORA - Pavel Dobeš Dům kultury města Ostravy

15. až 17. ÚNORA - Sraz cestovatelů a Horobál 2018, Frenštát pod Radhoštěm, okres Nový Jičín

16. ÚNORA - Horkýže slíže, Kofola music club Krnov, okres Bruntál

17. ÚNORA - Valentýnský ples v Sanatoriích Klimkovice

24. ÚNORA - Metropolitní opera Puccini Bohéma, DKMO Ostrava

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Již 13. ročník festivalu španělských filmů La Película se uskuteční od 13. února do 4. březnav Praze, Brně, Hradci Králové a Ostravě. Filmoví fanoušci se mohou těšit nejen na výběr toho nejzajímavějšího z aktuální španělsky mluvené kinematografie, ale i na pohled do filmových archivů či filmové výpravy do zemí Latinské Ameriky.

Masopust na hradě i v muzeu

Slezskoostravský hrad ovládne 17. února masopustní veselí. K vidění budou ukázky lidových zvyků, rej masopustních masek, lidové písničky a k ochutnání množství dobrého jídla. V jarmarečných stáncích bude možné ochutnat pivo, medovinu, bramboráky, koláče, sladké i masové dobroty. Připraven bude i kulturní doprovodný program. Vstupné bude 80 korun, děti, studenti, důchodci, ZTP zaplatí 40 korun. Každý, kdo přijde v masopustní masce, bude mít vstup zdarma. Masopust Ostrava s bohatým program pořádá 13. února také Ostravské muzeum. (mrš)

Kraj hledá spravedlivé osobnosti

Moravskoslezský kraj poprvé vyhlásil anketu Osobnost Moravskoslezského kraje a každoroční Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost. Návrh na výjimečnou aktivní osobnost mohou lidé do 28. února do ankety nominovat prostřednictvím anketního lístku podle pokynů zveřejněných na webu www.msk.cz.

Devátý ročník Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost se týká firem, obcí a společností veřejného sektoru za jejich spravedlivé a vyvážené chování. Přihlášky budou přijímány do 28. února 2018 na e-mailové adrese: lada.zemanova@msk.cz. (jih)