Ostravané toho využili nejen třeba k návštěvě zoologické zahrady, ale i ke sportování. Provoz na umělém kluziště na Masarykově náměstí v centru Ostravy byl prodloužen i na první únorový víkend a vyznavači bruslení toho využili.

Ti, kdo raději lyžují, mohli využít nabídku areálu Skalka v Porubě. Na sjezdovky se podařilo v předchozích dnech nastříkat dostatečné množství umělého sněhu, a tak se lyžovalo i při dnešních jarních teplotách.

Meteorologové ve své předpovědi uvádějí, že v našem kraji bude noc na neděli už zatažená a od jihu se postupně na většině území rozšíří srážky. Ty by měly být dešťové, případně déšť se sněhem. Místy budou srážky mrznout a bude se vytvářet ledovka.

„V polohách nad 1000 metrů očekáváme sněžení. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +2 do minus 1 °Celsia. Bude vát čerstvý jižní až jihozápadní vítr o rychlosti 6 až 10 metrů za sekundu, v nárazech může dosáhnout až rychlosti 15 metrů za sekundu. Na horách bude vítr silný, s nárazy 20 až 30 metrů za sekundu," uvedla na internetových stránkách porubské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu Barbora Tobolová.

Převážně zatažená obloha bude i v neděli, na většině území kraje očekávají meteorologové déšť nebo déšť se sněhem, ráno místy mrznoucí s tvorbou ledovky. V polohách nad 900 metrů má sněžit. Nejvyšší denní teploty se budou v neděli pohybovat od 4 až 7 °C, na horách kolem 0 °C.