Co se vlastně v úterý ráno stalo? Krátce po půl sedmé hodině ranní policisté přijali na tísňovou linku 158 oznámení o fyzickém napadení.

"Podezřelý měl napadnout poškozeného na chodbě panelového domu v Ostravě-Porubě na ulici Karla Pokorného. Muž utrpěl zranění, se kterými byl předán k ošetření zdravotníkům a je mimo ohrožení života," uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

Tak to je ona. Nevybuchlá puma v Porubě přivodila práci složkám IZS, tisícovku lidí vyhnala z domovů.
V Ostravě-Porubě našli nevybuchlou leteckou pumu. Evakuovala se tisícovka lidí

Jak dnes, ve čtvrtek 28. dubna, uvedla následně její kolegyně Soňa Štětinská, útočník nyní čelí obvinění z pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy. Kriminalisté podali podnět státnímu zástupci k podání návrhu na jeho vzetí do vazby a ve vyšetřování nadále pokračují.

Bezpečnostní zásah

"Vzhledem k tomu, že prvotní informace byla, že útočník z místa utekl a může být nebezpečný, policisté okamžitě učinili bezpečností opatření a začali po muži pátrat. Jelikož se poblíž nachází také mateřská škola, z preventivních důvodů kontaktovali i její pracovníky a provedli prohlídku vnitřních i venkovních prostor, rovněž také celého okolí. Na základě informací, kterými jsme disponovali, byly na místo vyslány speciální policejní složky včetně kynologů," popsala dále Michalíková.

V akci. Do domu musela vniknout zásahová jednotka.
Muž, který hrozil odpálením bomby v Porubě, nebyl příčetný, trestán nebude

Na sociálních sítích se následně objevily rychle sdílené spekulace o únosu dítěte ze školky v Ostravě-Porubě, které se ale nezakládaly na pravdě.

"Opět pozorňujeme na zveřejňování neověřených informací na sociálních sítích, tyto mohou vyvolat u veřejnosti vážné znepokojení. Jedna taková nepravdivá a neověřená informace může způsobit paniku a znepokojení. Je zapotřebí připomenout, že i šíření poplašné zprávy může být vyhodnoceno jako trestný čin," uvedla policejní mluvčí.