V jednom z úseků probíhá upravené měření a provozovatelé vozidel dostávají poštou výzvy k zaplacení pokut, ve druhém však úsekové měření dočasně vypnuli.

To ale neznamená, že řidiči nemusejí snížení rychlosti respektovat. Je nutné počítat s nárazovými kontrolami městské i státní policie, které budou měřit okamžitou rychlost a rozdávat pokuty.

Tunel

První omezení se týká Klimkovického tunelu, kde se ještě donedávna jezdilo v obou směrech osmdesátikilometrovou rychlostí. V tubusu na Brno ale došlo ke snížení na 60 kilometrů v hodině.

Úsekové měření v Odrách začíná před mostem přes Stodolní potok v Hranické ulici.
Úsekové měření: Past na řidiče, či nutnost? Přehled radarů na Ostravsku

„Značené zpomalení stále hlídá úsekové měření rychlosti," uvedl Miroslav Mazal z Ředitelství silnici a dálnic (ŘSD). Jak ale zdůraznil, cílem není vybírat více pokut, nýbrž udržovat bezpečnost silničního provozu. Důvodem opatření je průsak vody.

„Kvůli průsakům vody ze sekundárního ostění Klimkovického tunelu byla maximální povolená rychlost ve směru z Ostravy snížena na 60 kilometrů v hodině,“ vysvětlil Mazal s tím, že průsaky mají nezanedbatelné důsledky na vlastnosti vozovky.

Obchvat Krnova těsně před otevřením. Září 2021.
Obchvat Krnova je těsně před otevřením. Stavba ale vyvolává několik otázek

„Snížení rychlosti bude platit po dobu nezbytně nutnou. Odstranění vady je v procesu, prosíme řidiče o trpělivost při respektování dopravního značení a děkujeme za pochopení,“ uzavřel Mazal.

Vypnuté radary

Omezení rychlosti se objevilo také před úsekovým měřením v Hlučíně, a to v Ostravské ulici ve směru do centra města. Maximální rychlost 50 kilometrů v hodině byla kvůli nerovnostem a chystaným opravám omezena na 30 kilometrů.

Muž u soudu vinu odmítl.
Senior z Novojičínska se při sledování porna nechal unést, ráno ho našli mrtvého

„Úsekové měření je v dané lokalitě vypnuto. Lidé ale musejí dodržovat třicetikilometrovou rychlost. Může se stát, že tam bude okamžité měření rychlosti městskými nebo státními policisty,“ řekla Deníku mluvčí hlučínské radnice Kristina Skulinová.