Dvoupatrovou novostavbu, která v těchto dnech prošla kolaudací, financoval stát nákladem 140 milionů korun.
Rozhodnutí o stavbě padlo podle Poláška asi před třemi lety. Stavět se začalo loni v červenci. "S nárůstem nezaměstnanosti se zvyšovala potřeba pro klienty. Nestačily nám čekací prostory, navíc jsme roztříštěni na třech místech po Frýdku. Část úřadu práce fungovala v budově ve dvoře, zatímco lékařská posudková služba a státní sociální podpora byla v budově bývalého okresního úřadu," vysvětlil. Agendu v nové pobočce bude podle něj obstarávat zhruba 130 stávajících zaměstnanců pracovního úřadu.
Míra nezaměstnanosti v okrese Frýdek-Místek dosahovala ke konci března 10,4 procenta, zatímco republikový průměr je kolem sedmi procent. Lidí bez práce, kteří jsou schopni okamžitě nastoupit do zaměstnání, je v okrese asi 11 000. Nezaměstnanost v Česku v posledních letech díky dobré kondici ekonomiky klesá.
Stará budova v Nádražní ulici fungovala podle Poláška už před druhou světovou válkou, úřad práce v ní působil krátce už po válce, v roce 1948 se zde usídlil okresní stavební podnik. Podle Poláška se o dalším využití objektu stojícím v sousedství vlakového nádraží jedná.
Důstojnější prostory v novém objektu měli podle představ exministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha dostat také úředníci a nezaměstnaní lidé v Brně. Vláda ale projekt zastavila s odůvodněním, že se zásadně omezuje výstavba administrativních budov, řekla právnička brněnského pracovního úřadu Miroslava Černá.