Společně s policisty a strážníky vyrazili do domu v ulici Čujkovově číslo 23, který obvod spravuje. Zjišťovali, zda nájemci užívají obecní byty a společné prostory v souladu s platnou nájemní smlouvou a domovním řádem. Mimo jiné se zajímali o technický stav téměř stovky bytů, ověřovali také počet nahlášených osob.

„Situace je už delší dobu neúnosná a začíná být v mnohých ohledech mimořádně vážná. Pro některé nájemníky je bydlení v tomto domě nekomfortní. Na radnici přicházejí stále častěji a opakovaně bezmocní a nešťastní lidé, kteří si stěžují nejen na nadměrný hluk a nepořádek v domě, ale mnozí se dokonce obávají o svůj majetek a bezpečnost. Výhrůžky jsou na denním pořádku a sousedské vztahy na bodu mrazu,“ uvedla radní Markéta Langrová s tím, že už není dál akceptovatelné tyto poměry přehlížet. Výsledky jednotlivých šetření byly zapsány v záznamu o kontrole bytu.

„Kontrola byla nevyhnutelná. Hlavně jsme chtěli pomoci všem slušným a pořádkumilovným nájemníkům. Po vyhodnocení dnešní akce přijmeme konkrétní opatření, co nejrychleji pak začneme zjištěné nedostatky a problémy odstraňovat,“ dodala Langrová. 

Infografika Deníku. Zdroj Sanep, foto archiv Deníku
Vzkaz občanů Moravy a Slezska politikům: trápí nás výše platů a kriminalita