I ostravská zoo se totiž momentálně potýká s krachem dodavatele elektrické energie, proto zavedla různorodá úsporná opatření – při vytápění, svícení, ale i při nákupech a podobně.

Vedení ostravské zoologické zahrady se s ohledem na situaci rozhodlo, že v únoru ponechá otevírací dobu stejnou jako v lednu – tedy od 9 do 16 hodin. Pokladny a pavilony se uzavřou o hodinu dříve, tj. v 15 hodin.

„Vzhledem k tomu, že návštěvnost v tomto zimním měsíci je opravdu minimální, mělo by se to dotknout jen malého počtu návštěvníků. Věříme, že naše rozhodnutí pochopí,“ doufá ředitel zoo Jiří Novák. Na druhou stranu je letošní leden návštěvnicky výrazně nadprůměrný, dokonce dosáhl historického rekordu – přes 12 tisíc! Předtím nikdy nepřekročila návštěvnost prvního měsíce v roce desetitisícovou hranici.

Ředitel příznivcům zoo slibuje, že jim ukrácenou hodinu vrátí: „Už nyní mohu všem slíbit, že jim ztracenou hodinu vynahradíme – během letních prázdnin opět zůstane areál zoo otevřen o hodinu déle. Děkujeme všem za pochopení a podporu!“