Vedení Mariánských Hor a Hulvák se brání, nechce přijít o právo nakládat s majetkem

OSTRAVA - Nedostatky, které zjistili kontroloři ostravského magistrátu, když prověřovali hospodaření Mariánských Hor a Hulvák, nejsou podle vedení obvodu tak závažné, aby nemohli nakládat s majetkem. Ostravští zastupitelé budou zítra rozhodovat o tom, zda schválí novou vyhlášku, která mění statut města. Pokud řeknou ano, ztratí ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky právo nakládat se svým majetkem.

----------------------------------------------------------

Nejlepší čeští podnikatelé a živnostníci převzali prestižní ocenění

OSTRAVA - Celostátní soutěž Firma roku 2007 a Makro Živnostník roku 200,7 zaměřená na podporu malého a středního podnikání, již zná své vítěze. Titul Živnostník roku 2007 si ve velké konkurenci nakonec odnesl Libor Václavík z Ostravy. Ostravská firma Libros, kterou založil Libor Václavík, funguje na trhu více než šestnáct let. „Bylo to tehdy velké dobrodružství,“ vzpomíná na své podnikatelské začátky, kdy přestal jezdit s nákladní avií a založil si svůj vlastní podnik. Způvodně malé firmičky vznikla společnost, která dnes zaměstnává 120 lidí.

---------------------------------------------------------

Záchranáři vytahovali zpotoka opilou ženu, vyjeli i k omrzlému bezdomovci

OSTRAVA - Přestože letošní první sníh už tradičně zaskočil cestáře a řidiče, chodci vOstravě se zatím dokázali se sněhovou nadílkou jakžtakž poprat. Přesto moravskoslezští záchranáři vyjížděli ktřinácti událostem, které souvisely smrazem a sněhem. V sobotu zasahovali vobci Krásná na Frýdecko-Místecku, kde spadla do potoka sedmapadesátiletá podnapilá žena. „Byla podchlazená a zmatená, ale bez zranění,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. Dodal, že v Jeseníkách se zranil osmnáctiletý mladík na snowboardu a jednatřicetiletá lyžařka, kterou srazil jiný lyžař.

--------------------------------------------------------

Přípravy na likvidaci lagun pokročily

OSTRAVA - Na kontrolním dni byl tentokrát ministr Martin Říman spokojen Iva Havlíčková Ostrava/ Celkem optimistický byl po dnešním kontrolním dni na ostravských lagunách ministr průmyslu a obchodu Martin Říman. Zatímco ještě letos v březnu měl vážné obavy, že sdružení Čistá Ostrava nestihne sanaci ropných lagun včas, včera konstatoval, že přípravné práce konečně pokročily. „Konec roku 2010 je termín, kdy mají ty látky, odsud zmizet. V tomto okamžiku to vypadá, že bychom mohli být úspěšní,“ věří Říman.