"Dnes po 17. hodině bylo policistům oznámeno, že v místním vodním toku v oblasti Arnultovic, Jindřichova a Janova na Bruntálsku bylo spatřeno lidské tělo a následně vytaženo na břeh. Jednalo se tělo muže, bez známek života. Byla nařízena soudní pitva," uvedla k události mluvčí policie Soňa Štětinská s tím, že ve vodě bylo vidět také další tělo, podle předběžných informací ženské. 

"Policisté učinili na místě prvotní úkony, ve kterých i nadále pokračují, zejména tedy směřující ke ztotožnění osoby. Stejně tak zjišťují a shromažďují veškeré informace, které se události týkají. Dosud nebylo nalezeno, přičemž pátrací akce je již vzhledem ke světelným podmínkám ukončena. Bude však pokračovat i zítra. Policisté v této souvislosti vzhledem k lokalizaci poblíž hranic s Polskou republikou již informovali také polské kolegy. Vzhledem k charakteru události probíhala na místě úzká součinnost policistů a hasičů," dodala Štětínská.

"Účastnili jsme se pátrání po dvou osobách. Jednu jsme vytáhli mrtvou z vody. Další jsme ještě nenašli. Celou událost si už převzala policie, která bude dál organizovat pátrání," uvedl pro Deník mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparin a potvrdil, že s ohledem na tmu bylo pátrání přerušeno. Pokračovat bude ráno.

SITUACE NA BRUNTÁLSKU

V Jeseníkách pršelo celou sobotu, vodoměrná stanice v Mnichově na Černé Opavě vyhlásila odpoledne druhý stupeň povodňové aktivity.

Velká voda pak postupovala od Vrbna a Karlovic dolů po proudu. Po 16. hodině v Jeseníkách pršet přestalo, vzápětí byl ale vyhlášen první povodňový stupeň také na řece Opavě v Karlovicích - VÍCE O SITUACI ZDE.

Druhý povodňový stupeň byl vyhlášený na Černé Opavě v Mnichově. První stupeň platí na Opavě v Karlovicích. Velká voda postupuje řekou Opavou níž po proudu.
PODÍVEJTE SE: Velká voda hrozila od Mnichova, Karlovice už chrání nová nádrž

Už v sobotu dopoledne v souvislosti s aktuální vlnou dešťů, která zasáhla Českou republiku, měli moravskoslezští hasiči na svém kontě více než 325 zásahů.

V porovnání s předchozími dvěma dny se výjezdová činnost hasičů v průběhu sobotního dopoledne částečně uklidnila. Hladiny řek v sobotu v Moravskoslezském kraji klesly. 

NEDĚLNÍ PŘEDPOVĚĎ

V sobotu vpodvečer platil první stupeň povodňové aktivity na čtyřech místech v kraji. Situaci ale mohou zhoršit nedělní očekávané srážky, a to v Beskydech i v Jeseníkách. Do pondělí zde může spadnout kolem 90 milimetrů srážek za 48 hodin.

"S očekávaným návratem vydatnějších srážek v průběhu nadcházející neděle však lze předpokládat, že čísla počtu událostí moravskoslezských hasičů opět porostou," uvedl mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Marek Gašparín.

Na břehu Smědé bylo postaveno 44 metrů protipovodňových bariér zapůjčených od Hsičského záchranného sboru Libereckého kraje, na druhé straně drží vodu v korytu pytle, které od rána plní členové SDH Frýdlant a teď už také dobrovolníci
Velká voda si vyžádala jednu oběť. Situace ve Frýdlantu se vrací k normálu