Ferda - desetiletý pejsek malého vzrůstu, kříženec jezevčíka hnědorezavé barvy. Byl nalezen v polovině března v centru Ostravy na ulici Nádražní, kde zoufale pobíhal a hledal svého pána. Na sobě měl kožený obojek se známkou, ta však byla falešná. Je to pejsek vhodný do bytu i na zahrádku, nejlépe ke starším lidem.

 

Káťa - asi pět let stará fena, kříženec německého ovčáka světlé barvy. Byla nalezena v Ostravě-Vítkovicích v ulici Na Obvodu, kde obtěžovala občany. Byla dosti otylá - zřejmě žila v bytě, kde měla dostatek jídla a málo pohybu. Umí poslouchat na základní povely. Je to přátelská fena a má ráda společnost. Může žít v bytě v početné rodině s odrostlými dětmi nebo na zahradě.

 

Brita - čtyřletá fena velkého vzrůstu, kříženec rotvajlera. Byla nalezena v Ostravě-Hrušově na ulici Bohumínská, kde ohrožovala bezpečnost silničního provozu. Je to pohodová fena, má ráda společnost a dovádění na cvičišti. Může žít v bytě i na zahrádce u rodinného domku. Raději by měla aktivní rodinu s většími dětmi. Snese se i s druhýmpsem. (map)