V úterý po 3 hodině ranní pracovnice ostrahy nákupního centra v Ostravě při obchůzce parkoviště nalezla muže, který byl zaklíněný v kontejneru na oblečení.

"Jak svědkyně uvedla, muž měl část těla uvnitř kontejneru a volal o pomoc. Ihned na místo zavolala hasiče, kteří muže vyprostili a poskytli mu první pomoc až do příjezdu záchranářů, kteří si zraněného převzali do své péče. Bylo zjištěno, že se jedná o muže bez přístřeší ve věku 40let," uvedla k případu mluvčí policie Eva Michalíková s tím, že Okolnostmi případu se zabývají kriminalisté 6. oddělení obecné kriminality Ostrava. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření trestného činu ublížení na zdraví.

"Touha po obsahu kontejneru se může stát smrtící pastí. V Ostravě jsme v noci z jedné takové pasti vyprostili bezvládného muže, po zhruba patnácti minutách intenzivní snahy se nám u něj podařilo obnovit srdeční činnost, použili jsme i defibrilátor," komentovali hasiči zásah následně na sociální síti.

"V okamžiku příjezdu záchranářů byl pacient neznámé totožnosti v bezvědomí a bezdeší, ale s pravidelnou srdeční akcí. Zasahující lékař zajistit dýchací cesty a připojil muže v umělé plicní ventilaci. Týmy zdravotnické záchranné služby (ZZS) zajistily vstup do kostní dřeně pro podávání léků a provedly další opatření v rámci poskytované přednemocniční neodkladné péče. Poté byl pacient ve stavu ohrožení života přepraven a předán na urgentní příjem FN Ostrava," dodal mluvčí krajské ZZS Lukáš Humpl.

K TÉMATU

V Ostravě ani v Moravskoslezském kraji nejde o ojedinělý případ, kdy lidé uvíznou v kontejnerech na textil. Například loni v létě se v Havířově našlo v kontejneru tělo již mrtvého muže - více zde.

Se svým životem hazardoval také cizinec, který se v březnu letošního roku rozhodl přespat v kontejneru na papír v Ostravě-Dubině. Svou roli zřejmě sehrál i alkohol - více zde a na videu níže:

Strážníci našli muže v kontejneru, Ostrava, březen 2023 | Video: MP Ostrava