Novým nájemcem restaurace Astorie (dříve kavárna Centrum zvaná také Centrumka), se stane firma Lorne style ostravského podnikatele Lukáše Chlebovského, která v obchodním domě Forum Nová Karolina provozuje restauraci Pizza Coloseum.

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy se tak v příštích měsících otevře celkově už třináctá pobočka sítě italských restaurací v Česku. Kromě Prahy (9 podniků) se franšíza sítě Pizza Coloseum uchytila také v Teplicích či v Kladně. Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, jako majitel podniku, rozhodl o novém nájemci ve výběrovém řízení, které vyhodnotila rada na svém zasedání koncem minulého týdne.

O jednu z nejlépe položených restaurací ve městě usilovalo ve výběrovém řízení více hráčů. Podle informací Deníku se do nejužšího finále dostal také projekt pivovaru Staropramen, který chtěl na největším náměstí ve městě otevřít další pobočku Ostravarny.

„Všechny předložené nabídky byly zajímavé. Nicméně nejvíce radu obvodu zaujala nabídka uchazeče firmy Lorne style. A to i proto, že koncept obsahoval kromě restaurace také specializovanou prodejnu potravin,“ uvedla starostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová s tím, že součástí restaurace bude i dětský koutek.

První hosté by mohli být obslouženi v nové restauraci Pizza Coloseum na jaře příštího roku. Zchátralý prostor totiž čeká rozsáhlá rekonstrukce, což byla jedna z hlavních podmínek výběrového řízení. Investice se očekávají v řádu milionů korun.

„Nový provozovatel provede rozsáhlou rekonstrukci vzduchotechniky, sociálního zařízení, zahrádky, instalaci nové kuchyně, a to vše na vlastní náklady bez finanční spoluúčasti obvodu,“ připomněla Bernfeldová s tím, že nový nájemce by měl podle plánu dostat dlouhodobý nájem.

„Vzhledem k předpokládaným vysokým nákladům na rekonstrukci je navrhována smlouva na 10 let. Tady budeme ale muset ještě dostat souhlas statutárního města Ostravy. Obvod totiž může uzavírat smlouvy na dobu určitou maximálně na pět let,“ vysvětlila Bernfeldová s tím, že začátkem září obvod uzavře s firmou Lorne style nájemní smlouvu, která bude obsahovat i termíny úprav interiéru nebo rozsahu investic.