„Nejmenovaného pána, co brzdí dostavbu Rudné, bych tam přivázala k první dopravní značce, ať si to užije!“ míní Marcela Kosňovská Šajnarová. Shoduje se s dalšími obyvateli, podle nichž je obnova části ulice 17. listopadu ve směru od Domova sester ke Slovanu méně důležitá než dobudování silnice I/11 Prodloužené Rudné.

Ředitelství silnic a dálnic ČR nechává v ulici 17. listopadu zrekonstruovat povrch vozovky; první etapa počítá s frézováním celé pravé strany a položením nového asfaltu. Do dvorních částí domů (ulice Dvorní, J. Nerudy či B. Němcové) budou smět zajíždět jen rezidenti, a to z protisměru. V době pokládání horní vrstvy se uzavřou i vjezdy do dvorů!

„Novou cestu na 17. listopadu rozdupou znovu kamiony, co to má za smysl?“ ptá se David Bojda. „Zablokovat hlavní tah na Opavu… Nemělo se v prvé řadě dořešit Rudná?“ říká Radek Přibyla. Rosťa Pitucha a Kateřina Seidlová pochybují o kvalitě opravy prováděné v zimě a Jonáš Filip konstatuje, že „do Opavy, aby jel člověk přes Fulnek…“

A právě objížďky potrápí další části Poruby i Svinova. Pro tranzitní dopravu zvolili trasu z ulice Rudné na Bíloveckou a Opavskou. Pro osobní dopravu objížďku ulicemi Studentská, Dr. Slabihoudka a K Myslivně (značný nápor pocítí křižovatka u Domova Sester, odkud motoristé pojedou rovně z Nábřeží SPB či odbočí vlevo z ulice 17. listopadu).

„Doprava v uvedené lokalitě pravidelně kolabuje i bez uzavírky. A ta opět jen potvrdí, jaké obrovské problémy našemu obvodu dělá nedostavěná Prodloužená Rudná,“ uvádí porubský starosta Petr Mihalík. Ten doufá, že rekonstrukce proběhne v co nejkratším možném termínu a obejde se bez potíží. 

Další etapa rekonstrukce předpokládá práce v samotné křižovatce u Slovanu (ulice 17. listopadu X Opavská), které jsou naplánovány na období velikonočních svátků a uskuteční se za plného provozu. Poslední březnový víkend se zde má frézovat povrch a na počátku dubna pokládat nový objížďky budou vyznačeny. Hotovo má být 3. dubna.