„K ostatním uzavírkám ve městě, které se netýkají naší prodejny, přirozeně nemáme informace,“ uvádí Tomáš Myler za společnost Lidl. Obchodní řetězec s okružní křižovatkou s „rondelem“ počítá při příjezdu k marketu, uzavírku řeší už v rámci projektových prací.

A řidiči kvůli ní nyní budou muset řešit, jak se dostávat do Poruby od jižního směru – zejména, když na dalším sjezdu z Rudné jen o pár kilometrů západněji aktuálně probíhá renovace mostu. Situace se tu zvládá objížďkami, ve špičce mimochodem docela ucpanými.

Lidl původně avizoval začátek uzávěry v křižovatce Nad Porubkou původně už na pondělí 14. června, ale nakonec ji z blíže nespecifikovaných důvodů odkložil. „Hotovo musí být do konce prázdnin,“ upozorňuje Martin Otipka, mluvčí porubské radnice. A tak to stojí i na cedulích.

Spolehlivým příjezdem do Poruby z centra Ostravy zůstávají ulice 28. října a Opavská, tedy zatím. Využívané teď stejně jako Rudná ulice k objížďkám z města směrem na Hlučínsko kvůli rekonstrukci mostu v Přívoze. I tady se ráno a odpoledne vytvářejí kolony aut…

Křižovatka v ulici Nad Porubkou je sice dost frekventovaná, ovšem řidiči nepříliš oblíbená. Mnozí očekávají, že kruhový objezd by tady mohl pomoci. Jen o kousek dále se chystá propojení Francouzské a Rudné ulice, což podle očekávání místních dopravu ještě zlepší.