Vlétě odjíždějí lidé na dovolenou, školáci mají prázdniny a ve městě je mnohem méně lidí. Tak nějak asi přemýšlejí úředníci a silničáři, když rozhodují o tom, kdy začít s opravami cest.

V těchto dnech je v Ostravě jedenáct částečných nebo úplných uzávěrek silnic a další přibudou v srpnu. Zcela neprůjezdné jsou v krátkých úsecích například ulice Ruská a Plesná. Opravy na silnicích omezí také tramvajovou dopravu.

„Do 4. srpna bude tramvajová výluka na linkách číslo 2, 3, 12, 13 a 13 z důvodu plánované výměny kolejí na ulici Ruská. Linky číslo 2 a 13 pojedou odklonem – linka číslo 2 přes zastávku Nová Ves vodárna, linka číslo 13 přes zastávku Nádraží Vítkovice. Linky číslo 3, 12 a 19 budou rozděleny na dvě části, přičemž linky číslo 3 a 12 budou na sebe navzájem navazovat bez nutnosti přestupu,“ informoval mluvčí dopravního podniku Miroslav Albrecht.

Částečné uzavírky řidiče čekají například v Rudné, v Nádražní ulici, na Sokolské třídě u Komenského sadů nebo na křižovatce Poděbradova-Českobratrská.

Infografika


Infografika zachycující stav uzavírek ve městě ke dni 28. července 2011, kdy vyšla společně s článkemv tištěné podoběMoravskoslezského deníku.

POSTŘEH MICHAELY APPELTOVÉ

Nad některými z uzavírek zůstává rozum stát

Ve Vítkovicích jsou kvůli opravám uzavřeny dvě ulice – Rudná částečně, Ruská od ředitelství Vítkovic po Mírové náměstí zcela. Jinými slovy – dvě paralelní ulice, které do centra přivádějí obyvatele.

Z několika městských částí, Rudná dokonce přespolní, jsou nepoužitelné. No, zkuste jet v ranní či odpolední špičce po Rudné.

Mé podezření, proč jsou obě cesty rozkopané ve stejný čas, se potvrdilo: Rudná patří kraji, Ruská zase městu. (Že je most na Rudné uzavřen v krátké době už podruhé, raději ani nekomentuji.) Technickým věcem sice nerozumím, ale skutečně nechápu, proč se město i kraj nemohly domluvit a opravy dělat postupně. „Jinak to nešlo,“ řekl mi Michal Bayer z tiskového oddělení ostravského magistrátu, „bylo tu atletické mistrovství.“

Aha. Takže až do konce září budou uzavřeny dvě silnice namísto toho, aby v průběhu mistrovství byla uzavřena jedna a poté druhá. Jak logické! Ještěže se kraj a město spolu umí dohodnout.

NA WEBU SE OBJEVUJÍ POUZE VYBRANÉ ČLÁNKY Z DENNÍHO ZPRAVODAJSTVÍ TIŠTĚNÉHO MORAVSKOSLEZSKÉHO DENÍKU, OBVYKLE S URČITÝM ČASOVÝM ODSTUPEM. POKUD MÁTE ZÁJEM O AKTUÁLNÍ PŘEHLED DĚNÍ V OSTRAVĚ V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ, INFORMUJETE SE O MOŽNOSTECH PŘEDPLATNÉHO NA STRÁNKÁCH WWW.MOJEPŘEDPLATNE.CZ.