"Podle očekávání začíná neustávající sněžení městskou hromadnou dopravu v Ostravě komplikovat. Dochází ke zpožďování všech spojů, nejtěžší je situace v okrajových částech města a v kopcovitých úsecích. Naši cestující mají ztížený pohyb také na autobusových zastávkách, které jsou ve správě obvodů. Ty hustý sníh rovněž zasypal. Bude-li husté sněžení pokračovat, dají se očekávat další problémy s pravidelností městské hromadné dopravy," informuje dopravní podnik ve své tiskové zprávě. Břetislav Lapisz, lap

„Naši pracovníci pracují na odstranění stromu, dopravu zajišťují v úseku autobusy. Vzhledem ke sněžení však není situace jednoduchá,“ uvedl mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht.

Podle něj se dá těžko odhadnout, kdy bude trať pro tramvaje opět průjezdná. „Silně sněží a hrozí, že sníh zafouká koleje. Pak bychom museli použít další techniku na zprůjezdnění,“ doplnil mluvčí dopravního podniku.

Hasiči vyprostili koně

Dopoledne vyjela jednotka hasičů ze stanice v Ostravě-Hrabůvce a dobrovolní hasiči z Ostravy-Hrabové do Hrabové vyprostit koně, na kterého spadl přístřešek. Při příjezdu hasičů již byl kůň vytažen, hasiči jej pomáhali dostávat na nohy, přijel i veterinář. Při odjezdu hasičů byl kůň živý a v kůlně.

Zhruba od jedenácti hodin čistí 5 hasičských vozidel s radlicemi a šípovými pluhy důležité ostravské silnice a výpadovky – jde o tyto ulice: Mariánskohorská, Plzeňská, Bohumínská a Místecká.

Petr Kůdela