Nápad na uskutečnění této akce vznikl v redakci Deníku ve Zlíně a paradoxně ho vymysleli redaktoři. Postupně se přidávala další města, včetně Ostravy.

close info Zdroj: Deník zoom_in

Myšlenka je velmi jednoduchá, pod heslem: dámy odevzdejte své nositelné avšak nepotřebné kabelky do našich redakcí a na určená sběrná místa v Moravskoslezském kraji - pomůžete. Do kabelek se také mohly umisťovat vzkazy majitelek ke kupujícím, třeba příběhy odkud kabelka je nebo kdo ji daroval.

První ročník se v roce 2014 uskutečnil v tehdejší ČEZ Aréně pro Jarouška a Vašíka z Ostravy, kteří potřebovali finance na pohybové terapie. Po velkém ohlase nešlo nepokračovat.

Kabelkový veletrh Deníku pod záštitou Deníku se letos opět koná i v Opavě - více zde

Další ročník se uskutečnil díky spolupráci s vedením OC Forum Nová Karolina přímo v tomto obchodním době a výtěžek putoval na pomoc Zuzance z Karviné.

Třetím ročníkem jsme se do organizace pustili se zapojením pořadatelek Avízo bazarů na Černé louce, Simony Pospíšilové a Mirky Křimské. Zázemí vestibulu výstaviště, návštěvnost bazaru samotného je ve spojení s konáním veletrhu nejlepší variantou. První výtěžek z tohoto prodeje putoval na pomoc Deniskovi z Ostravy, který finance využil na nákladnou léčbu kmenovými buňkami, kterou podstupuje na Filipínách.

Tímto bylo o dalším místě pro konání čtvrtého ročníku rozhodnuto. Avízo bazar již několik let pomáhají Lukáškovi Jendrůlkovi z Ostravy, kterému jsme poprvé pomohli již v roce 2017. Lukášek potřebuje peníze na léčbu v Klimkovicích, kde se zaměřují na pohybové ústrojí.

"Děkujeme vám všem, kteří se jakkoli rozhodnou tuto akci podpořit. Pevně věříme, že i letos se akce vydaří a opět Lukáškovi pomůžeme," uvedla za organizátory Leona Mývaltová.