Znáte už definitivní termín ukončení revitalizace Mariánského náměstí?
Z důvodu problémů se zajištěním materiálu a kvalitních pracovních čet hlavně na pokládku dlažeb se ukončení revitalizace Mariánského náměstí prodlužuje. Pevně věřím, že se celá akce podaří zhotovit do konce října.

Bude na náměstí vysázena nová zeleň, když část té dřívější nahradil beton?
Náměstí, a naše není výjimkou, jsou od nepaměti vždy považována za jakýsi shromažďovací prostor a lidem sloužila k různým účelům. Ke zmíněnému shromažďování bude sloužit i to naše, počítáme s pořádáním různých farmářských či vánočních trhů, velikonočních jarmarků, slavnostních akcí, ale bude tam naopak i klidný prostor pro odpočinek lidí, kteří si pohodlně sednou na naše pěkné lavičky, budou koukat na zurčící vodu ve fontáně, pokochají se pohledem do stávající i nově vysazené zeleně. Dominantou bude nejen fontána, ale i vánoční strom – jedle, kterou bychom chtěli vysadit příští týden.

Rekonstrukce náměstí v Mariánských horách.Zdroj: Deník / Pavel Sonnek

Jak chcete zabezpečit, aby se v novém prostoru nezdržovala pochybná individua a náměstí sloužilo především slušným lidem?
Aby naše budoucí krásné náměstí neobsadili pobudové a problémoví občané? Všimli jste si, že se tyto živly vyskytují většinou tam, kde není pěkné prostředí? Proto se zdržovali na bývalém náměstí. Protože je tam lidé nechali. Pokud se budou v tomto prostoru vyskytovat běžní, slušní občané, ti neslušní se tam zdržovat nebudou. Samozřejmě tam však budou hlídkovat i strážníci MP, v případě nutnosti i další bezpečnostní služba. Celý prostor navíc bude monitorován kamerami.

Ilustrační foto.
Končí doba slibování. Voliči rozhodnou