Novinku schválili radní města na základě iniciativy městského obvodu. Moravská Ostrava a Přívoz takto reagovala na opakované stížnosti obyvatel těchto sídlišť, kteří často nemají kde zaparkovat.

„Jsme přesvědčeni, že tímto opatřením se nevyhovující stav ve velmi krátké době podstatně zlepší. A to i v úzké spolupráci s městskou policií,“ řekla mluvčí radnice Jana Pondělíčková a nepřímo tak upozornila, že neposlušní řidiči budou důsledně pokutováni.

Parkovací zóny na sídlištích Šalamouna a Fifejdy III budou vymezeny od 1. dubna 2019 a to pro tyto ulice: Foerstrova, Gajdošova, Havířská, Na Jízdárně, Dr. Malého, Hornická, Hornických učňů, Chocholouškova, náměstí J. Myrona, Na Široké, Nedbalova, Na Zapadlém (po parkoviště u krajského úřadu), Šalamounská, P. Křičky, Sportovní, Uhelná, Zelená (úsek Vítkovická Výstavní) a Karolínská na sídlišti Šalamouna a na sídlišti Fifejdy III pro ulice Garážní, Hornopolní (úsek Varenská Sládkova), Sládkova, U Stadionu (od napojení na ul. Sládkova) a Varenská (úsek Hornopolní Sládkova).

Cena parkovací karty pro rezidenty tam bude stát 240 korun na rok. Na těchto sídlištích už totiž bude uplatněno nové nařízení v podobě šedesátikorunového zdražení, které nyní vstupuje v platnost i pro stávající parkovací zónu mimo centrum města, tedy pro Fifejdy II.

V centru pak cena parkovací karty R pro osoby s trvalým pobytem v dané oblasti stojí 840 korun za rok a abonentní karta A 12 tisíc korun za rok. Karty na příští rok se začnou prodávat v pondělí 15. října v přízemí radnice na náměstí Dr. E. Beneše.