Celkem je podle těchto dat v regionu 3705 nemocných. Nejvíce nových případů znovu připadá na Karvinsko, kde je největší ohnisko nákazy v Česku, a od počátku pandemie tam bylo na covid-19 pozitivně testováno 2000 lidí.

Ilustrační foto.
Nákaza covid-19 se objevila i v lázních Klimkovice

"Trend za víkend zůstává stabilní. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky vývoj nemá progresivní dynamiku," uvedl Vondrák. Podle něj klesá koeficient R, to znamená koeficient reprodukce, který ukazuje, kolik jeden nakažený nakazí dalších lidí. Podle Vondráka se hodnota R pohybuje okolo 0,87 až 0,88.

Data o nemocných se různí. Například Krajská hygienická stanice Ostrava uvádí k dnešnímu dni v regionu 3371 pozitivně testovaných. Hejtmanství ale dříve poukazovalo na to, že hygienici byli v prodlení se zpracováváním údajů.

Ilustrační foto.
OKD dostane finanční injekci od Priska, základní jmění tak bude 612 milionů

Statistika, kterou na svých stránkách ke koronaviru zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví, zase v regionu udává kumulativně 3727 nemocných od počátku pandemie.

Z dnes zveřejněných grafů chytré karantény vyplývá, že nepřibývá zemřelých, kterých zůstává 67 (62 podle údajů hygieniků) a výrazně se nemění ani počet hospitalizovaných.

Léto v Ostravě. Koupaliště Ostrava-Jih. Ilustrační foto
Dezinfekce a rozestupy. Jak zatím vypadá letošní léto na koupalištích v Ostravě?