Návrhy mohou podat školské rady, pedagogické kolektivy, ředitelé a zřizovatelé škol nebo školských zařízení na území města. Termín podání návrhů je do 10. ledna roku 2023.

Město již tradičně oceňuje při příležitosti Dne učitelů mimořádné pedagogy. U osobností oceňovaných za celoživotní pedagogickou činnost je podmínkou minimálně 30 let praxe a celoživotní tvůrčí i inovativní přístup ve vzdělávání.

ZLATÝ ÁMOS Moravskoslezského kraje Michal Zajíček se svými žáky.
Zlatý Ámos? Michal Zajíček ze Stěbořic

U ocenění pedagogických osobností je podmínkou minimálně pět let praxe, mimořádná pedagogická, odborná a publikační činnost. Posuzována je též tvorba projektů, zapojení do mezinárodních programů, úspěchy školy dosažené pod vedením nominovaného pedagoga v soutěžích, olympiádách i další způsob nadstandardního přístupu ke vzdělávání.

Detailní informace ke způsobu nominace naleznou zájemci ZDE. Návrhy posoudí orgány města a ocenění převezmou vítězové v březnu. Ostrava své učitele oceňuje od roku 2005.

Vizualizace, která ukazuje, jak by mohly vypadat skleníky vědeckého pracoviště Eden, které má vyrůst v Karviné.
Projekt za miliardy se mění. Skleníků na Karvinsku bude méně a mají stát jinde

„Vzdělání nových generací je pilířem naší společnosti a jeho kvalita určuje naši společnou budoucnost. Jsou to právě kvalitní učitelé, kterým patří dík za odvedenou práci. Vedou své žáky, jsou pro ně vzorem a inspirací, a to často v podmínkách a situacích, které nejsou vždy vzdělávacímu procesu přívětivé. Je dobré si proto připomínat, jak důležitou roli kvalitní učitel v naší společnosti má,“ uzavřela Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora.