Původně měly po 1. červenci fungovat jen pošty v nákupním centru Avion Shopping Park Ostrava a v ulici Bohumíra Četyny 12. Nyní je vše jinak. „Na základě jednání se zástupci obvodu Ostrava-Jih mohu potvrdit, že v této lokalitě místo původních dvou poboček, které měly zůstat zachovány, budou nadále fungovat tři pobočky České pošty,“ sdělil Deníku mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Jedná se o pobočky Ostrava 4 (ulice Rodimcevova, Náměstí SNP), Ostrava 47 (ulice Výškovická) a Ostrava 30 (ulice Bohumíra Četyny).

Velmi důležité je zachování hojně využívané pošty 4 (ulice Rodimcevova), která se nachází na Náměstí SNP. Místo ní však bude zrušena pobočka v Avion Shopping Parku.

Původně měly zůstat zachovány:
Ostrava 30 (ul. Bohumíra Četyny)
Ostrava 48 (Avion Shopping Parku. Nakonec bude zrušena místo zachované pošty Ostravy 4, ul. Rodimcevova, Náměstí SNP)

Nakonec zůstanou zachovány:
Ostrava 30 (ul. Bohumíra Četyny)
Ostrava 47 (ul. Výškovická)
Ostrava 4 (ul. Rodimcevova, Náměstí SNP)

O poštovních změnách v Ostravě-Jihu se mluvilo již od čtvrtečního rána poté, co na svém twitterovém účtu primátor Ostravy Tomáš Macura uvedl: „Oproti původním poměrně dramatickým plánům na redukci pobočkové sítě České pošty v Ostravě dojde nakonec ke změně. Pro občany Jihu zůstanou navíc v provozu pobočky ve Výškovicích a na Náměstí SNP. Přijatelná dostupnost poštovních služeb tak zůstane zachována. Jednat má smysl!“ uvedl Macura.

Záhy se na sociálních sítích objevily reakce, že tyto informace nejsou zcela přesné, což se nakonec potvrdilo. Při výměně totiž zanikne pošta v Avion Shopping Parku. V Ostravě-Jihu tedy nakonec zůstanou tři pošty.