Kolemjdoucí pak jen v šoku zírají na hrnec, televize a další předměty, které dopadly do jejich těsné blízkosti. Podobné události většinou končí jen úlekem a nechápavým zakroucením hlavy. Někdy jde ale o zdraví či dokonce o život.

Jako v případě čtyřicetiletého muže z Ostravy, který v návalu vzteku vyhodil z okna nefunkční mikrovlnku. Ta částečně zasáhla do hlavy dvacetiletou ženu procházející kolem domu. Chodkyně utrpěla tržnou ránu, která si vyžádala chirurgický zákrok a sešití.

Léčba trvala přibližně dva týdny. Muž byl obviněn a posléze i obžalován z nedbalostního ublížení na zdraví. Soud mu nakonec formou trestního příkazu vyměřil 200 hodin obecně prospěšných prací. Verdikt v těchto dnech nabyl právní moci.

Není ale jediný, kdo se neovládl a vyhodil něco z okna.

Ilustrační foto
Muž skočil z okna pro vyhozenou tašku, při pádu se vážně zranil

Před několika týdny povolily nervy sedmatřicetiletému nájemníkovi domu ve Slezské Ostravě. Muž mající v sobě více než dvě promile alkoholu hodlal umlčet lidi, kteří se podle jeho názoru chovali venku příliš hlučně. Pořádek si chtěl zjednat svérázným způsobem. Z okna bytu ve třetím patře po nich házel různé předměty.

Byly mezi nimi televizor dřevěná skříňka a hrnec. Nechyběly ani plechovky. Na místě zasahovali přivolaní strážníci. Agresivního nájemníka se ale nedařilo uklidnit. „Pustím na vás svého psa, který vás zabije a vyžere vám střeva,“ vykřikoval na skupinu před domem.

Ilustrační foto.
Muž chtěl umlčet lidi před domem. Z okna po nich hodil televizor, skříňku

Událost šetří policie. Ta se zabývá i dalším nezvyklým případem. Koncem července vyletěla z okna či balkonu domu v Ostravě několikakilogramová celokovová činka. Naštěstí nikoho nezasáhla. Zda ji někdo úmyslně vyhodil, nebo šlo o souhru okolností, není zatím jasné. „Prověřování okolností pokračuje,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Ilustrační foto.
Z paneláku Panorama v Porubě vyletěla železná činka

Padající věci představují velké riziko. V krajním případě hrozí i smrt. Jako před dvaceti roky v Ostravě-Výškovicích. Dělníci opravující třináctipodlažní dům shodili ze střechy více než sto kilogramů vážící traverzu, kterou chtěli odvézt do sběrny. Tyč ale dopadla na kočárek, ve kterém se nacházelo jedenáctiměsíční dítě. Na místě zemřelo.

Vážná zranění utrpěly také dvě ženy matka a babička dítěte. Před soudem stanuli dva dělníci, kterým senát vyměřil dva a dva a půl roku vězení.