Hlavní program se koná v kině Vesmír v sobotu 17. listopadu, dále v DK Akord, Planetáriu, kině v Polance, CVČ Poruba a klubu Parník.

Návštěvníci se mohou opět již tradičně těšit na inspirativní a dodrodružné příběhy cestovatelů, kteří navštívili například Austrálii, Kanadu, Aljašku, Yukon, Rusko, Mongolsko, Finsko, Švédsko, Norsko, Azorské Ostrovy, Barmu, Rumunsko, Filipíny - kompletní program i s časovým rozvrhem přednášek najdete zde.

Opět nechybí ani koncerty, letos v Ostravě vystoupí folková legenda Jaroslav Samson Lenk (podrobnosti k jeho koncertu najdete na této stránce níže), dále Víťa Troníček, Trio, skupina Bruml, Viki a spol a další.

Fotografickou výstavu obstará Petr Pazdírek s fotografiemi beskydských potoků. Občerstvení pak zajistí indická a belgická kuchyně. Součástí festivalu je také možnost splouvání řek pro účastníky, letos Odra, Dunaj, Mala Panew a Lužnice.

K TÉMATU

Festival Ozvěny se koná v Ostravě od roku 2010 dvakrát ročně a zahrnuje 25 programových dní. Festival velkou měrou podporuje Moravskoslezský kraj, město Ostrava a městské obvody Ostrava-Jih, Poruba a MOravská Ostrava. Díky podpoře Visegrad fund se festival rozšířil také do zahraničí, v únoru proběhl ve Wisle v Polsku, minulý víkend v Bratislavě a 25.11. v Budapešti. Festival pořádá Folk v Ostravě, z.s., který v Ostravě pořádá koncerty a cestopisné přednášky již téměř 20 let.
Podrobný program najdete na www.ozvenyostrava.cz.

JAROSLAV SAMSON LENK NA CESTÁCH V pondělí 19. listopadu v kině Retrostar v Polance nad Odrou se uskuteční ojedinělý recitál nazvaný Jaroslav Samson Lenk na cestách, pořad speciálně sestavený pro cestovatelsko-hudební festival Podzimní ozvěny.

Jaroslav Samson Lenk, původním jménem Jaroslav Lenk je osobitý přední český folkový a trampský zpěvák, kytarista, textař, písničkář. Je bývalým členem folkové skupiny Máci (1976-1993), členem trampské skupiny Hop Trop (od roku 1980) a kapelníkem své skupiny Samson a jeho parta (od roku 1993).

Společně se skupinou Hop Trop a Máci šestkrát vyhrál interpretační Portu, dvakrát autorskou a dvakrát cenu diváků. S Hop Tropem držitelem Zlaté Porty. Vyhlášen Osobností Porty 87, vyhlášen Rytířem folku 2006. Za 43 let na pódiu má za sebou cca 7 700 představení.

Tvůrce hudby a textů k dětským televizním večerníčkům, moderátor, stálice české folkové a písničkářské scény. Tento svérázný hudebník působí na pódiích a v masmédiích v různých sestavách a sdruženích i jako sólista či producent již 44 let. Na svém kontě má čtyři zlaté a jednu platinovou desku.